Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 26 ruj 2018 01:35. Sada je: 26 ruj 2018 01:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Shake'n vape...
PostPostano: 04 srp 2018 01:49 

Ej ekipa.... što mislite o shake'n vape proizvodima? Gledao sam to malo i baš i ne vidim neku uštedu niti da baš dobijem nešto "drugačije". Mislim kad uračunam cijenu toga i nic. shotova gruba računica mi daje da recimo dobijem 10 ml po 20 kn... što i nije neka velika razlika u odnosu na kupovinu već gotovih 10 ml tekućina, a i "zapeo sam" za 30, 40, 50 ili više ml tekućine koja mi možda i neće biti dobra.
Razgovarao sam sa jednim susretljivim djelatnikom u jednoj od prodavaonica e tekućina i lik mi kaže da se iste dobro prodaju ali nekak nije mi jasno zašto bi se to dobro prodavalo :old: ni di je tu "računica". Kužim mixanje vlastitih tekućina (čak sam i ja probao ali o tome nekom drugom prilikom :D ) ali tu shake'n vape shemu ne kužim... Ok, to je na neki način zaobilaženje TPD-a ali i dalje mi nije jasno zakaj bi to neki "prosječni" korisnik uopće kupovao kad nije neka ušteda a ako si želiš sam mixati tekućine onda kupi bazu sa nikotinom i arome. Em je jeftinije em možeš svašta sam smiksati...
doduše dosta toga ja u svome životu ne kužim :shake: :shake: pa me ne bi čudilo da je i u ovom slučaju tako :D

Povratak na vrh

Naslov: Re: Shake'n vape...
PostPostano: 04 srp 2018 11:44 

Pa nekih tekućina i nemaš u 10 mL bočicama.
Sve ovo novo što je npr Journey izbacio nedavno (npr. Medieval Pie, Berliner) nemaš u 10 mL izdanju.
A neke Shake'n'Vape su jeftinije .. nije velika ušteda, ali ipak. Ja sam neke s nic shotom kupovao za cc. 100 kuna za tih 60 mL, što je ipak jeftinije nego 25 kuna x 6

A što se miksanja vlastitih tekućina tiče, to je opet zaje***cija s kojom se većina ljudi ne želi baviti.
Ja recimo ne miksam jer mi se ne isplati dati 30 kuna za aromu od koje ću potrošiti pola i nikad više i onda još kupiti bazu, pa čekati da se razvije aroma.
A nisam tip koji se drži jedne-dvije arome, ja volim mijenjati tekućine i okuse

G

Povratak na vrh

PostPostano: 04 srp 2018 12:06 

Da malo dignem. MENI se iaplati miksat zato sto sam na MTL i trosim 5 ml tekucine na dan od 20mg. Po mojem. Izrqcunu trosim na bazu s aromom u mjeaec dana oko 40kn. Pola litre baze od 20mg me kosta 120kn. Nisam metroseksualac pa da trosim. Samo nove arome kojih ide kao 10 posto. Mozete vi stavit i manje. Ali svi vi zelite strasan okus. Ko vam je kriv. E da... Nikotin sam nabavio prije TPDa i neki su mi srali zasto to radim jer kqo snac cemo se. Ja reko samo se vi snalazite, bacio sam oko 1500kn na nikotin od 100 i 200mg i sad razrijedjujem. Isti ti ljudi koji su tad bili protiv nabavke nikotina sad trose na bazu vise od mene a kad nestanu pakiranja od pola litre i pojave se samo nic shotovi... Onda to postane 900 posto skuplje. Jbg. Kad su najglasniji oni koji pojma nemaju o cem. Pricaju i onda ih mase slusaju. Moje osobno misljenje je da vise skodi zdravlju potrosnja od 30ml na dan nego 5ml i jos na visokim temperaturama jer masa ljudi postavlja TC iznad 220 stupnjeva jer oce toplu paru. Neznam zasto al oceju. A kako je aroma najstetnija komponenta u tekucini.... A aroma se mjenja tj iskrivljuje iznad 220 stupnjeva... O tome bi se dalo razgovarat. Na kraju krajeva... Mozete gotovu tekucinu i rqzrijedit.... Ne mora okus bit bas strasan, dosta Vam je da parite cistu bazu tjedqn dana da se okusni pupoljci oporave i onda mozete bacat i 5 6 posto arome koje kao ide 10 i vise posto. A mozete probat i stare arome od vapingzoneq sto je sad meiwei i black label jwr vidi vraga, mi stari parioci smo se i davimo se jos uvijek u tim klasicima duhanskih tekucina. Old captain mi je cak i bolji na DL nego na mtl. Totalno drukcija tekucina ako se ne koristi PG. Iskustvo se stekne pomalo

Povratak na vrh

PostPostano: 04 srp 2018 12:18 

ZgKreš0 je napisao:
Ej ekipa.... što mislite o shake'n vape proizvodima? Gledao sam to malo i baš i ne vidim neku uštedu niti da baš dobijem nešto "drugačije". Mislim kad uračunam cijenu toga i nic. shotova gruba računica mi daje da recimo dobijem 10 ml po 20 kn... što i nije neka velika razlika u odnosu na kupovinu već gotovih 10 ml tekućina, a i "zapeo sam" za 30, 40, 50 ili više ml tekućine koja mi možda i neće biti dobra.
Razgovarao sam sa jednim susretljivim djelatnikom u jednoj od prodavaonica e tekućina i lik mi kaže da se iste dobro prodaju ali nekak nije mi jasno zašto bi se to dobro prodavalo :old: ni di je tu "računica". Kužim mixanje vlastitih tekućina (čak sam i ja probao ali o tome nekom drugom prilikom :D ) ali tu shake'n vape shemu ne kužim... Ok, to je na neki način zaobilaženje TPD-a ali i dalje mi nije jasno zakaj bi to neki "prosječni" korisnik uopće kupovao kad nije neka ušteda a ako si želiš sam mixati tekućine onda kupi bazu sa nikotinom i arome. Em je jeftinije em možeš svašta sam smiksati...
doduše dosta toga ja u svome životu ne kužim :shake: :shake: pa me ne bi čudilo da je i u ovom slučaju tako :D

Ja skrenuo. Zato sto se sad nude pocetnicki kitovi u vidu iJusta koji su DL i potrosnja je kudikamo veca nego na egici i wirginia white s tiska. Usteda je. WW dodje 25kn 10ml a ne valja kurca. Ko ni drekang koji se na fasttechu prodaje po 10kn i to se tisku isplati. A onome tko trpa u sebe to sranje ce drage volje prec na dl zato sto... Ne mozes dobit shake and vape u 18mg jer na DL 6mg je ko cca 14mg na MTL. Kako proizvodjaci naginju maloj koncentraciji nikotina u tekucini onda se preferira DL nacin parenja zato da i dobijes nikotin. Svi guraju ono sto se trosi. Ako je dobro ili vrhunsko onda ti nije bed dat 60kn za nesto sto je vrhunsko zar ne? Meni je veci bed dat 30kn na nesto sto ne valja nego 60kn na nesto sta valja. Financijski.... Da imam job ne bi mi bio problem kupovat samo nic shotove i u njih ulit malo arome i parit. Na vrijeme smo saznali posto je tpd baza pink mulea u spanjolskoj i narucili smo nikotin izvana. Mi koji jesmo. Ja svoj prodavat necu. A vi pitajte na juicedoctoru na telefon dal jos imaju 100mg baza na prodaju i uzmite to pa nakapavajte do zeljene kolicine nikotina a ostalo nadolijte vga i pga koji su 30 i 50kn litra. Ne nakapavajte nego precizno u spricu i onda shake malo. Duzi jedno tjedan dana pa onda vape

Ako se ne zelite bavit miksanjem.... Ja cu se rado bavit time uz minimalnu naknadu. Posla vise nemam sad moram. Svoj hobby pretvorit u zaradu. Naravno da necu koristit svoju bazu. To je za mene i to jw buckuris koji zna ispast dobro al znam i zajebat pa bude svasta. Kupim bqzu kupim. Aromu i pomojesam. Velike ti znanosti. Imate i temu o tome u forumu za pocetnike, zakucano je za vrh

Povratak na vrh

PostPostano: 04 srp 2018 13:22 

Ja cu ovaj mjesec smiksati 2x50 mL duhanske za bolju polovicu jer su joj sve ove arome "preslatke".
Kupit ću dvije arome, pa mi se možda posreći da joj bar jedna paše :)

Za sebe vjerojatno neću ništa

Povratak na vrh

PostPostano: 04 srp 2018 13:25 

buje3000 je napisao:
Da malo dignem. MENI se iaplati miksat zato sto sam na MTL i trosim 5 ml tekucine na dan

Ja tank punim oko tri puta dnevno (isto sam na MTL), znači oko 6 mL. Eventualno četiri puta kad sam vani cijeli dan i kad prži sunce pa dio tekućine možda i ispari zbog vrućine

Povratak na vrh

PostPostano: 04 srp 2018 16:59 

:kuc:
Nece ce ti nis radi Vrucine Sunca ispariti...
Vec ce postat rjetko i mogucnost curenja je veca

A sto se tice potrosnje
Ima vise opcija
Jedna je podignut %nikotina ...stime se manje Pari da bi si zadovoljio

Druga je Motat Coil koji ne Srka previse... ne neki Staggered fused Clapt.
Vec Spaced il Microcoil sasvim dobro...

A Nikotin i to malo jace koncentracije se moze jos narucit.... no triba znat snjim rukovat.. pripremit si u kanistri pozeljnu kolic.PG VGa i odmah izliti sve nutra
Miksaat i ajmo dalje.

Eisarome ili CBV pa i DarkBurner su po m M. Toliko koncentrirani da nista drugo snjima mjerit nemozes! Skuplje su ali i traju i traje...

Pa onda potrosnja od 15-18ml dveno nije nikakav problem! Toliko ostane da mozes nes i kolegama odvojit

Oprezno s visoko %totnim nikotinom
Vapeon

:scandi: :D :dado:

Prošla vremena sušenja dufka.motanja .nic.pflastera...Sretan Vapper!!

Neki Mod ! Neki Atty!!
Arome :wish/best F.pipe/Cohiba/Sezam/Coffe cream/CC/O.captain/555 a.s.o

Povratak na vrh

PostPostano: 04 srp 2018 22:14 

gordan72 je napisao:
Ja cu ovaj mjesec smiksati 2x50 mL duhanske za bolju polovicu jer su joj sve ove arome "preslatke".
Kupit ću dvije arome, pa mi se možda posreći da joj bar jedna paše :)

Za sebe vjerojatno neću ništa

I shake n vape moraš steepati. Journey savjetuje da se duhanske arome steepaju 2 mjeseca a shake n vape duhani mjesec dana. Voće možeš pariti odmah a aroma je u oba slučaja 1-2 puta jeftinija opcija. Ako ti se ne sviđaju velike boce prelij u manje. Ili budi strpljiv ili bacaj novce u vjetar.

Ako ti ne odgovara tekućina uvijek je možeš prodati.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 ruj 2018 09:01 
Moderator

ajmo ovako...da razjasnimo neke stvari. MTL jaaaaaaako mali krug koristi i tome su vecinskim dijelom krivi kinezi sa svojom hiperprodukcijom, pogotovo sto je DL atomizere lakse napraviti jer u samoj izradi ne treba biti toliko precizan. Naravno, DL nacin parenja pogoduje i svima koji se bave ovim poslom jer je potrosnja svega visestruko veca. MTL ce uvijek ostati zasebna niša gurnuta malo na stranu, nazalost.
Shake 'n' Vape, kao i moja linija SHAKE su proizvodi namjenjeni parenju BEZ ikakvog čekanja. Pomiješaš i pariš. Tako su rađene arome da daju gotovo istovjetan okus odmah i nakon čekanja, odstupanja su svedena ba minimalnu razinu...ali su same arome u pravilu puno manje kompleksne od aroma koje zahtijevaju steep period, time su u pravilu i jeftinije.

Problem sa 10ml gotovim tekućinama je čisto financijsko-praktične prirode. Proizvođačima (kao i AEON-u) predstavljaju svojevrsni problem. Proizvođač da bi izbacio na tržište takvu tekućinu mora hrpu stvari obaviti, od analiza do kojekakvih testiranja i u konačnici kada sve to plati ne smije taj proizvod staviti na tržište minimalno 6 mjeseci, čime gubi momentum izdavanja samog proizvoda u pravom trenutku i gubi time na relevantnosti i novcu. Zahvalite taj dio TPD-u i zato, recimo, nema novijih Journey proizvoda u tom formatu...što ne znači da ih neće biti u nekoj budućnosti.
Isto tako, s obzirom da velika većina pari DL načinom, financijska isplativost kupovanja 10ml gotovih tekućina samom korisniku baš i nije neka. Premium proizvod se proizvođaču ne isplati dati po niskoj cijeni, a korisniku koji pari veliku kolicinu tekucine zbog DL nacina parenja takav oblik kupovine nema smisla, premala je kolicina i preskupa. Zato su ljudi osuđeni na sugave poluproizvode sa kioska tiska i benz. postaja, mahom kineske i poljske proizvodnje...

Da se ne bi izgubio dio korisnika koji nemaju namjeru imati kod kuce nikotin, pg, vg, arome i slicno...u trgovini mogu kupiti nic shot (ustvari jedini zakonski dozvoljeni oblik maloprodajne kupovine tekuceg nikotina van samih gotovih tekucina od 10ml), koji im prodavac u pravilu na licu mjesta pomjesa u bocici sa vec pripremljenom mjesavinom arome i baze bez nikotina. Ako je aroma Shake 'n' Vape kupac moze odmah pariti, ako nije onda je preporucljivo (ne mora, moze i to odmah...ali bolje je da priceka ako zeli pravilan dozivljaj takve arome) pricekati za vocne 5-6 dana, kremaste dva do tri tjedna, duhanske 1-2 mjeseca.

To je rjesenje koje je negdje između kupovine gotovih tekucina i kupovine svega zasebno...proizvođači ne moraju obavljati razna testiranja i analize (osim, naravno, uobicajene analize zdravstvene ispravnosti) jer nema nikotina u proizvodu i onda mogu ponuditi to po nizoj cijeni od gotove tekucine...a kupac dobije vecu kolicinu same tekucine (zakon ne dopusta gotove tekucine sa nikotinom u vecem pakiranju od 10ml) sto vise pase DL nacinu parenja.

Sto ce buducnost donijeti nemamo pojma...mozda bude gira situacija, mozda (nadam se) bolja, ali ovo su za sada nacini kojima se pokusavaju zadovoljiti sto je veci moguci krug korisnika. Nije idealno ali je tako.

Nadam se da sam ovime barem malo objasnio tematiku, pozdrav od Feke iz Journeya :*

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

[ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: