Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 21 kol 2017 02:37. Sada je: 21 kol 2017 02:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Zakon o elektronskim cigaretama
PostPostano: 09 ruj 2015 11:02 

Roots je napisao:
Rossi je napisao:
Recite ako sam nešto krivo shvatio, ali... Naručiš iz kine sve kao i do sada i to je to ? Pa nemaju kinezi takav zakon, a ni carina nema baš neko znanje
E to me zanima, kakvi će biti postupci, zatvor kazna zapljena ? Ima tu puno prostora za prolaz meni se čini...

Nikakva kazna, inače bi se neprijatelja rješavalo tako da im doma naručiš "ilegalne" stvari i obavijestiš policiju da im stiže paket.

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ruj 2015 16:18 

Ste se dogovorili ko bu došel na sastanak?

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ruj 2015 21:40 

Jeste se dogovorili oko termina i mjesta sastanka? Ja dolazim sa kolegom iz Ultra Modusa jer ja spadam u skupinu proizvođača a on spada u prodavače.
Ako Kinta želi mogu ja zastupati sa svojom prisutnošću VaperClub.

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ruj 2015 22:44 
Administrator

Ne cudim se ovim mojim luftbrenzerima koje citam svaki dan vec godinama i mogu predvidjeti tko ce sto napisati. Ali se cudim vama gospodine Korane na potpuno promasenoj taktici. S druge strane su babe koje lazu cim zinu, kako smo vidjeli u tv prilogu. I jos se pri tom smjeskaju i nema s njima u rukavicama. Kakav zabrana parenja u javnom prostoru? Pa to je njima i cilj da se izjednace pusaci i vaperi. Samo vlasnik objekta moze odrediti sto ce se dogadjati u njegovom prostoru.
Odkud dozvoljenih 20mg? To je jednostavno nedopustivo. Em je ta cifra valjda s neba pala jer takve tekucine nema, em je ta kolicina premala za odvikavanje teskog ovisnika o cigareti. Najvise sto se moze popustiti je 24mg liquid ali pod uvjetom da se dozvoli 100mg baza.
Previse puta u zivotu sam imao zvjerad s druge strane i previse puta sam vidio sto taktika povlacenja i popustanja donosi. Mozes dobiti samo mrvice sa stola i poslije trcati mami/tati/teti iz vrtica i plakati kako su te zajebali.

Ono sto treba je osporiti bas svaku tocku prijedloga zakona i tek onda pregovorima izboriti najvise sto se moze. Traziti maksimum da bi se dobilo dovoljno.

Ja cu naravno doci bilo gdje i bilo kad me se pozove u vezi parenja.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ruj 2015 10:03 

Kinta je napisao:
Ne cudim se ovim mojim luftbrenzerima koje citam svaki dan vec godinama i mogu predvidjeti tko ce sto napisati. Ali se cudim vama gospodine Korane na potpuno promasenoj taktici. S druge strane su babe koje lazu cim zinu, kako smo vidjeli u tv prilogu. I jos se pri tom smjeskaju i nema s njima u rukavicama. Kakav zabrana parenja u javnom prostoru? Pa to je njima i cilj da se izjednace pusaci i vaperi. Samo vlasnik objekta moze odrediti sto ce se dogadjati u njegovom prostoru.
Odkud dozvoljenih 20mg? To je jednostavno nedopustivo. Em je ta cifra valjda s neba pala jer takve tekucine nema, em je ta kolicina premala za odvikavanje teskog ovisnika o cigareti. Najvise sto se moze popustiti je 24mg liquid ali pod uvjetom da se dozvoli 100mg baza.
Previse puta u zivotu sam imao zvjerad s druge strane i previse puta sam vidio sto taktika povlacenja i popustanja donosi. Mozes dobiti samo mrvice sa stola i poslije trcati mami/tati/teti iz vrtica i plakati kako su te zajebali.

Ono sto treba je osporiti bas svaku tocku prijedloga zakona i tek onda pregovorima izboriti najvise sto se moze. Traziti maksimum da bi se dobilo dovoljno.

Ja cu naravno doci bilo gdje i bilo kad me se pozove u vezi parenja.

Kinta, da krenem od početka: cijeli naš zakon je praktički prekopirana direktiva EU. Ništa nisu naši izmislili i ne pogoduju nikome konkretno unutar RH već prate EU. Tako i tih famoznih 20mg/ml nikotina je zapravo, kako piše u objašnjenju u direktivi, prevedeno ograničenje iz smrduša. Isto tako su ograničili tekućinu na 10ml po istoj logici. Dakle EU, ne naši.

Kad se nađemo ćemo razgovarati o taktikama i ostalome kad vidimo i ko ima kakvog asa u rukavu, za sada samo iznosimo činjenice i mišljenja, želje i zahtjeve.
Idealno ćemo se nadati da ćemo uspijeti sve zaštopati, a da će EU pod utjecajem zadnjih istraživanja na kraju popustiti i regulirati samo ono što je potrebno, a to su po meni samo proizvođači tekućina zbog čistoće i sigurnosti onog što udišemo tako da bez obzira na pamet i oprez pojedinca koji naručuje kvalitetniju tekućinu, prizvođači koji koriste nedozvoljene sastojke nestanu s tržišta...ili makar proizvodi koji sadrže (potvrđeno) opasne sastojke.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ruj 2015 10:58 
Administrator

Oshlo na RTL:

Poštovani

Ispred udruge VaperClub Hrvatska i njenih 2763 članova najoštrije prosvjedujem zbog priloga u najgledanijem terminu.
Prilog o elektroničkim cigaretama prepun je neistina i namjerno iskrivljenih činjenica. Pri tom je prilog napravljen potpuno jednostrano s nemogučnošću da se pokaže prava istina.

Prava je istina da je e-cigareta JEDINO efikasno sredstvo u liječenju ovisnosti o duhanskim cigaretama. I uz pravilno korištenje efikasna je u potpunosti.
Brojne studije su pokazale gotovo potpunu neškodljivost i učinkovitost. Jedna od njih je i studija britanskog ministarstva zdravlja zajedno s britanskim sveučilištima spominjana u prilogu. Pitam vas tko je ta žena u emisiji koja se onako posprdno odnosi prema uglednim zdrastvenim britanskim institucijama? I koja ne razlikuje duhan, nikotin i cigaretu? I koja ne zna najosnovnije stvari o električnoj cigareti a pisala bi zakon?
Nadalje, najveća studija je provedena na više od 19000 ispitanika pod stručnim vodstvom doktora Kontantinosa Farsalinosa što možete vidjeti ovdje http://www.mdpi.com/1660-4601/11/4/4356

Električna cigareta je sredstvo koje uspješno spašava milijune života a vi ste svojim prilogom gledatelje doveli u zabludu. I zbog 100 000 paritelja u Hrvatskoj molim vas da ispravite učinjeno i objektivno informirate javnost o pravoj istini.

Želimir Gundić - Kinta
predsjednik udruge VaperClub Hrvatska

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ruj 2015 11:21 

:dobar: :brav: jebeš priče , tak se radi !

RDA : Speed Revolution , Strike , Hadaly ® , Snapdragon V 1.5 ® ,

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ruj 2015 11:30 

Kinta
Nemoj se ljutiti, ali udruga VaperClub Hrvatska ne postoji kao ni njenih 2763 clanova.
Postoji vrlo jasan zakon o udrugama

http://www.zakon.hr/z/64/Zakon-o-udrugama

Članak 5.

Udruga stječe pravnu osobnost danom upisa u Registar udruga Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: registar udruga).

Dok se udruga ne registrira mozes ti tumaciti zakon kako god zelis, ali udruga kao takva nije pravni subjekt i ne vrijedi pisljiva boba.
I da, ovo govorim iz iskustva jer sam osnovao udrugu davne 2005 godine koja postoji od onda i koja je pravni subjekt.

To sto postoji forum i ima 2763 clanova je kakica. Ja nisam clan nepostojece udruge, a isto i svi ostali clanovi ovog foruma.

U slucaju da je tkz udruga "VaperClub Hrvatska" pravno registrirana molio bih na uvid statut iste.

lp

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ruj 2015 11:33 

I jos malo.

Sto se tvog dopisa tice, da li ima nekakve konkretne brojke i istrazivanja koji stoje iza tvojih navoda?
Ili je to bacanje ispraznih fraza?

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ruj 2015 12:18 

evo , Rain imam ja , bolujem od KOPB-a i na respiratoru sam svakodnevno 12-18 sati , po preporuci lijecnika , min. 12 sati na dan ,
na preporuku lijecnika sam se prebacio na e-cigarete , jer je to jedino ucinkovito da se pluca lagano ociste , a da bolest ne napreduje i tijelo ne dozivi "shok" , ne pomazu ni nikotinski flasteri ni nikotinske zvakace . Ovo , pomaze .

LP
alois

Povratak na vrh

[ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: