Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 09 pro 2019 13:10. Sada je: 09 pro 2019 13:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 74 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Muke nooba u vape-anju
PostPostano: 08 lis 2019 07:47 

Pozdrav svima prije svega,

Nakon godina i godina cigareta i pokusaja razno raznih duhana u zadnje vrijeme odlucio sam pokusati sa vapenjem jer cigarete su mi postale luksuz a duhan mi zasmrdio stan totalno jer skoro svaki put dobijem drugaciji duhan..uglavnom...Dodjem u jedan shop gdje nakon razgovora koliko pusim dnevno i sta trebam s deckom koji tamo radi preporci mi set vape pen ego-t ce4 + 10ml 6mg 50/50 tekucine 150kun,reko ajde daj.I tako dodjem kuci sve namontiram i krenem dimit,meni super,zesni super nesmrdi stan + mogu sad dimit i u firmi...Dva dana nakon stavim pen na punjac i krene crvena lampica treperit,a primjetio sam da je tekucina pocela tamniti u uredjaju,nista zapalim ja opet do shopa i sad druga zenska osoba radi i objasnim joj sve,tu ona krene nesto komplicirati moramo slati na provjeru bla bla bla,rekoh ajde necu cekat 3 tj. daj mi novi uredjaj a ovaj kad se vrati da imam kao backup i tu platim jos 100 kn.E sad opet dva dana opet tekućina smedja i dobivam dojam kao da je sve oslabilo,opet u shop tamo decko od 1. put i objasni mi od cega je to i da je najbolje prije spavanja da operem isparivac u toploj vodi i ostavim da se susi na radijatoru preko noci dok se baterija puni,reko ajde ok! + tada kupim tekucinu "horny flava 50/50 6mg 65ml" Napravim ja sve navedeno ali i dalje nije to to,tekucina i dalje nakon jednog dana pocrni i nema vise koristi,znaci opet Lazo u shop i tu mi kaze tebao bi se taj isparivac mjenjati svaki desetak dana ili da rastavljam ga i mjenjam zicu/pamuk.Kupim 2 nova isparivaca (40) ali opet ista stvar 3 dana (ako i toliko) i mozes ih bacit,reko ljudi pa ovo nema smisla.(pokusao sam rastavit i ocistiti ali je nemoguce jer sama zica popuca pri pokusaju odmotavanja)
Po ne znam koji put evo mene u shopu...i opet ja objasnjavam kukam jadam se i tu mi kazu uzmi drugi jaci model (bolji,ovo ono) SMOK 22,kolko para,200 kuna,ajde daj...Opet kuci montiram,idem probati kad primjetim da mi uredjaj curi iz rupa za zrak i iz "power" dugmeta,(btw sve sam napravio po propisu,namocio coil prije upotrbe provjerio sve gumice,sve sa yt tutoriala) i jos kad uvlacim dim uredjaj mi baca tekucinu u usta toliko da mi je u jednom trenutku pozlilo kao da sam se prepusio.Naravno,opet u shop,tamo prica vjerojatno tekucina "pre rijetka" za curi kroz coil,ajd sad kupi 70/30 6mg 100ml. Probam tu,malo curi malo ne,nakon par dana baterija se vremenski popolovila sa nekakvih 3h na 1h,1,5h.Zadnju put krenio je curiti zesce na power button i lampica se nije prestala gasiti vjerojatno nekakav kratak spoj nakon toga sam ga bacio u pm.
Sad je situacija "ucili smo od ponedjeljka do petka al se nismo makli dalje od pocetka" Eh sta sad?Od tih svih para 150+100+200+(oko 200+ tekucine) imam samo taj jedan pen koji jedva vuce i tekucine koje nemam gdje koristiti,ajde molim nekoga da me usmjeri kog vraga da uzeme da mi opet ne odu pare na smece.
Trazim nesto sto mogu da ponesem u dzepu (a da ne curi kao ovaj smok 22) da nije nekakva grdosija,da nije skupo jer i sami vidite kolko sam novca nabacao do sad bukvalno na nista,ovaj ego-t nije los ali jednostavno nezelim svaki drugi dan davati 20 kn za isparivac.

Molim pomoc,
Hvala

Povratak na vrh

Naslov: Re: Muke nooba u vape-anju
PostPostano: 08 lis 2019 08:52 
Administrator

Lazare jako mi je zao zbog tvoje muke, ali jednostavno si nasjeo jer se nisi informirao prije kupnje. Nazalost kupnja najjeftinijeg moguceg obicno vodi ovakvim iskustvima.

Egice kad su ispale na trziste nisu uopce bile lose i ustvari su donijele evoluciju u parenju. Kako u kini ne postoje zastite autorskih prava, vec nakon tri mjeseca moras svima dati podatke da svi ostali proizvode ono sto si osmislio tada i dolazi problema. Ego je napusten od vapera prije 5-6 godina bas zbog ovakvih stvari koje su ti se dogadjale. Trgovac je tu da ti proda jeftini i losi klon i nemozes ocekivati da ti proda nesto kvalitetno za tako malo para.

Daj si malo truda i procitaj postove u ovom ¨Forumu za pocetnike¨ i bez problema ces naci vapersku opremu koja ce ti dobro sluziti iducih godinu dana ili duze.

Povratak na vrh

PostPostano: 08 lis 2019 10:08 

Bas sam ono "klasika" nasjeo i vidio sam to u "Pomoć za početnike. Lako, može svako!! - OBAVEZNO PROČITATI" al ajde nema mi svrhe lagati,reci cu kao je...

Jedino iskustvo koje sam imao prije svega toga je da sam tokom noci u bircu ostao bez duhana i u potrazi za cigaretom covjek mi je ponudio da koristim jedan od njegovih uredjaja (ja sam zvao ih ferrari jer su bili nekakvi glomazni crveno crne boje) nakon 3-4 dima meni je bilo slabo,onda je kao profesor Baltazar stavio vise nikotina "izkemijao" i stvarno nakon toga primjetim da ide to sa pivom (klasicna sam pivdzija cigara+pivo=pivo+cigara)

Nakon toga otisao sa u shop da se informoiram jer ne znam nikoga svoje generacije da vape-a.Tamo su mu dali taj ego-t jer sam htio cisto vidjeti na par dana moze li to zadovoljiti,i na nekakav nacin je,ali kvaliteta tog isparivaca je uzas i jednostavno neisplativa za 20kn svaki drugi dan.
Smok 22 je bio duplo skuplji i stvarno davao puno vise nikotina nisam vukao toliko,ali jednostavno curenje na sve strane i bacanje tekucine u usta gdje sam morao stavljati kojekave "filtere" opet neisplativo jer 70% tekucine ode kvragu.
Jbg nisam vican da trazim po netu,pa sam sad to doslovce platio jer su me izfarbali u shopu.Sad pokusavam naci nekoga da mi kaze sta da napravim jer vise nemam love jer sam previse bacio skoro na nista.Ili ako nije moguce bez neke lude love da dignem ruke.

Povratak na vrh

PostPostano: 08 lis 2019 14:41 

pozdrav Lazare. uputit ću te šta kupit i objasnit. danas i sutra i riješeno. samo češće danas posjećuj ovu temu da to prije razjasnimo šta i kako.
za pocetak mi odgovori na par pitanja

Gdje živiš? Grad i država
koliko si cigareta pušio, jesu li bile light ili jače?
pusti to što si gupio, to je govno zapakiranou dobru priču prodavača koji se kuži u ovo ko Marica u krasni k :zu:
isto tako, reci mo budžet kojim raspolažeš, ili biš najjeftiniju moguću opciju a da donekle valja? sve ovisi koliko pušiš, i prema tome ćemo odabrat ecigaretu.

nać ćemo nešto jednostavno, predložit ću ti nekoliko modela pa ćeš nešto odabrat. nešto što će te mjesecima dobro služit

počeo sam parit prije 6 godina s Ego-C koji je isti kakica. 3mj i odustao i vratio se na duvan. godinu nakon nabavio nešto što je bilo duplo jeftinije od tog sranja ali je bio "taj glomazan" , informirao sam se na ovom forumu i više nisam dimio, ali sam čitao dok sam koristio ecigaretu.

Povratak na vrh

PostPostano: 08 lis 2019 19:49 

Ja sam poceo sa Innokin endura t18 II, isto pen model sa serijskim grijacima i meni je bio odlican...vrlo brzo sam presao na izradu svojih grijaca tako da dobra stara endura stoji u ladici, ostavio sam je za uspomenu, ali kad vidim da nikako nemas srece, a imas zelju, mogu ti je poslati postom da ti rijesimo problem :plus: mislim da imam i 2-3 nova grijaca pa si miran neko vrijeme, toci i vozi :kinta:

Povratak na vrh

PostPostano: 08 lis 2019 21:23 

bravo yabi

Povratak na vrh

PostPostano: 08 lis 2019 23:01 

@buje

Moze,sad mi nije problem doci vamo,kad znam gdje trebam doci.
Tu sam,Slavonija,malo mjesto kraj Pozege
Zadnje cigarete koje sam pusio dugo vremena je bosanski Marlboro Beyond Blue to je ona stvar sa mentol kuglicom,ovog nije bilo kupiti u hr jer je bio nesto slabiji a meni je taman dogovarao + cinjenica da je drasticno bio jeftiniji u bih,jacina toga je bila ako se dobro sjecam T 6mg/N 0.6mg/KM 5mg,poslje toga kad je nastupila tuga jad i ocaj poceo sam mrdati sa ovim domcim duganima i drugim boze sacuvaj gadostima pa sam smanjio drasticno.
Iskreno budzet je katastrofa (zeni nisam ni rekao za ovaj smok 22) i jos se nadam povratku love za 1 ego-t uredjaj.Tako da sad stvarno gledam kako proci sto jeftinije.Jer nakon ovakvog udarca u startu stvarno dodje covjeku da se vrati na duhan.

@yabi

odlicno,samo mi reci koliko love ti dodjem za tu spravu?

Povratak na vrh

PostPostano: 08 lis 2019 23:23 

Endura je dobar izbor
isprobaj to pa javi dojmove. preporučio bih tekućinu 6 do dvanaest miligrama, i da je VG/PG sastav 50/50. Grijače možeš jeftinije nabavit na fasttech.com, samo traži Authentic Innokin Endura grijače. Ako budeš imao pitanja pitaj.

Povratak na vrh

PostPostano: 08 lis 2019 23:33 

Ma nista mi nisi duzan Lazare, poklonit cu ti, tu smo da pomazemo :)samo mi se javi na pp sa adresom ili jos bolje ako imas tisak tamo pa ti tako posaljem, mrzim u posti cekat u redu :joj:

Endura je stvarno jedan od boljih setupa za pocetnika, ali gledaj, svaki moze malo procuriti ili pljucnuti tekucine u usta, obicno je banalan razlog za to i lako se rijesi, propuses rupe za zrak i pobrises pa vise ne curi, malo i proguglaj po internetu, youtube i sredjeno...

Cini mi se da si bio pravi pusac kao i vecina nas, tipa kutija dnevno, pa i vise, ja sam se nasao u tekucinama od 12mg, bojim se da ce ti 6mg biti slabo, ali najbolje da probas sam pa vidis :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 08 lis 2019 23:43 

ako si na domacem duhanu sad bio, on je kao jači. ako si dnevno riješio pola kutije onda će 6mg bit dosta, ako si kutiju ili blizu kutije onda dvanaest ili čak i osamnaest. probaj pa vidi

Povratak na vrh

[ 74 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: