Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 18 lip 2018 22:52. Sada je: 18 lip 2018 22:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: smrzivanje baze
PostPostano: 18 svi 2018 22:02 

Zbog straha od TPD naručio sam previše baze,jedno 4 litre,sad me zanima može li se ta baza zamrznut da mi ne propadne.

Povratak na vrh

Naslov: Re: smrzivanje baze
PostPostano: 19 svi 2018 00:19 

Hrco83 je napisao:
Zbog straha od TPD naručio sam previše baze,jedno 4 litre,sad me zanima može li se ta baza zamrznut da mi ne propadne.

DA. Koliko sam čitao iskustva od drugih i puuno prije TPD, a neki su čak slali bazu i na testiranja, ona može zamrznuta izdržati "beskrajno". Ne sjećam se točno ali bilo je ljudi koji su je zamrznuli na skoro desetljeće i bila je ista kao nova. IMHO, baza na tamnom mjestu i ako nije zamrznuta ili otvorena, svejedno može izdržati godinama. Dok god baza nije "otvorena" ona neće oksidirati. Čak ako je i otvoriš te izliješ dio negdje drugdje te opet dobro začepiš oksidirati će onoliko koliko je unutra ušlo zraka, dakle opet djelomično. Ona ne može dalje oksidirati bez prisustva zraka.

Ja imam nezamrznute bočice baze koje su s vremenom promjenile malo boje upravo u tom kontekstu, koliko su bile izložene vanjskim utjecajima. Ako nije otvarana, ista bočica nakog godinu dana ima istu boju.

Osobno, imam neotvorene baze od AVORIA u koje su oni mislim stavljali dušik na vrhu do čepa te nisu izmjenila boju od kad je imam. Stalno je u ormaru gdje nema pristupa suncu i zraku. One koje su bile otvorene su mijenjale boju kroz vrijeme kako sam ih otvarao te kako je zrak ulazio unutra.

U najgorem slučaju oksdacije, kroz vrijeme, nikotin bi mogao izgubi na snazi, odnosno više neće biti jak kao na početku. Koliko god sam igdje kopao i čitao, nisam nigdje, nikad našao informaciju da se "kvari" i da više nije upotrebljivo!!

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

[ 2 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: