Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 17 stu 2017 19:11. Sada je: 17 stu 2017 19:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Par početničkih pitanja (potrošnja, zvukovi attya, stil...)
PostPostano: 12 ruj 2017 19:27 

Prije svega, pozdrav!

Kao poluapsolutni početnik imam par pitanja... Parim već neko vrijeme na Spinner+Kanger Protank mini, a prije par godina sam koristio Kayfun klon (motanje na 1.5 ohma sa fitiljem). Mini Protank mi je postao premalo pa sam naručio Eleaf Pico 25 i Ammit 25 koji su došli danas.

Naručio sam i Cotton Bacon i SS316L žicu (0.4), učitao 6 tabova build videa za taj atty i počeo motati pucajući na 0.8-1 ohma. Nekim spletom okolnosti sam pogodio i Pico mi pokazuje vrijednost od 0.84 ohma. Prvo wickanje sa vatom ikad mi je također upalilo budući da nemam dryhitova niti mi atty curi.

Primjetio sam par stvari. Prvo, puno se je lakše priviknuti na DL nego što sam očekivao. Prije sam pario isključivo M2L osim zadnjih par dana kada sam se probao naviknuti na DL sa Mini Protankom na maloj voltaži. Odgovara mi ovako i prijelaz je puno bezbolniji nego što sam mislio da će biti :plus: Drugo, shvatio sam da sam prije kompletno krivo koristio Kayfun...

Da skratim i prijeđem na pitanja:

1. Je li normalno da grijač počne "pucketati" kod duljih paljenja?
2. Primjetio sam da mi tekućina poprilično brzo isparava. U dva sata sam spalio otprilike 3ml bez problema... Je li to prebrzo ili je to normalno za ovaj tip attya (parim na 20-30W)?
3. Budući da Pico ima TC, koje su najčešće vrijednosti za SS316L? U priručniku piše raspon od 80-200 stupnjeva, koja je dobra početna točka za isprobavati temperature? Što je bolje, da se držim VW ili da prijeđem na TC?
4. Počelo mi se je malo vrtiti, a parim tekućine u rasponu od 3-6mg/ml što bi trebalo biti smiješno malo. Što je najvjerojatniji uzrok, nikotin, hiperventilacija zbog DL parenja, nešto treće...?

Hvala na odgovorima, ako post ne pripada ovdje, maknut ću ga

Povratak na vrh

Naslov: Re: Par početničkih pitanja (potrošnja, zvukovi attya, stil.
PostPostano: 12 ruj 2017 20:12 

Irvas je napisao:
Prije svega, pozdrav!

Kao poluapsolutni početnik imam par pitanja... Parim već neko vrijeme na Spinner+Kanger Protank mini, a prije par godina sam koristio Kayfun klon (motanje na 1.5 ohma sa fitiljem). Mini Protank mi je postao premalo pa sam naručio Eleaf Pico 25 i Ammit 25 koji su došli danas.

Naručio sam i Cotton Bacon i SS316L žicu (0.4), učitao 6 tabova build videa za taj atty i počeo motati pucajući na 0.8-1 ohma. Nekim spletom okolnosti sam pogodio i Pico mi pokazuje vrijednost od 0.84 ohma. Prvo wickanje sa vatom ikad mi je također upalilo budući da nemam dryhitova niti mi atty curi.

Primjetio sam par stvari. Prvo, puno se je lakše priviknuti na DL nego što sam očekivao. Prije sam pario isključivo M2L osim zadnjih par dana kada sam se probao naviknuti na DL sa Mini Protankom na maloj voltaži. Odgovara mi ovako i prijelaz je puno bezbolniji nego što sam mislio da će biti :plus: Drugo, shvatio sam da sam prije kompletno krivo koristio Kayfun...

2. Primjetio sam da mi tekućina poprilično brzo isparava. U dva sata sam spalio otprilike 3ml bez problema... Je li to prebrzo ili je to normalno za ovaj tip attya (parim na 20-30W)?
3. Budući da Pico ima TC, koje su najčešće vrijednosti za SS316L? U priručniku piše raspon od 80-200 stupnjeva, koja je dobra početna točka za isprobavati temperature? Što je bolje, da se držim VW ili da prijeđem na TC?
4. Počelo mi se je malo vrtiti, a parim tekućine u rasponu od 3-6mg/ml što bi trebalo biti smiješno malo. Što je najvjerojatniji uzrok, nikotin, hiperventilacija zbog DL parenja, nešto treće...?

1. pucketa jer je grijač vjerovatno predobro natopljen. previše tekućine na grijaču. to ti je dobra stvar, samo neka pucketa
2 to je normalno, veća snaga traži i više tekućine. to ti je DL, pomiri se sa 10ml na dan
3 sad tražim po forumu al nemogu nać tcr vrijednosti. nađi na netu napiši tcr value for ss316l vtc mini ili pico. kao npr ovaj link https://docs.google.com/document/d/1ue8 ... 8tkOT4/pub
TC namjesti na 220 stupnjeva. tu je optimalno za počet. vidi i isprobaj šta ti više odgovara, VW ili TC. ja bi se radije držao TCa iz zdravstvenih razloga. ionako aroma se degradira nakon 220-250 stupnjeva a na većim temperaturama vjerujem da dolazi i do štetnosti po zdravlje. a i nije neki gušt kad se aroma izobliči
4. to ti je od nikotina, prepario si se. na mtl je malo teže preparit se na dl vrlo lako :D
je je, smješno malo, ali računaj da dobivaš puno više pare nego na mtl i ide direkt u pluća. ti kad vučeš mtl prvo ide u usta pa u pluća i tu se još pare izgubi. malo je teže kontrolirat da se ne prepariš ali ćeš već skužit kad je dosta. kad skužiš feeling da ti je lijepo, stani. kad uhvati malaksalost onda pogotovo stani :lol:

vtc mini, sfera v4, heron v2

Povratak na vrh

PostPostano: 12 ruj 2017 21:37 

Hvala na odgovoru, i mislio sam si da je od nikotina, prestalo je nakon nekog vremena, a sada povlačim po par dimova i niti me ne pita više. Nisam zapalio cigaru već pet sati i to bez da pokušavam, jednostavno mi nije trebala. Inače bi nestalo pola kutije dok sam pred ekranom i ništa ne radim :51:

Proguglat ću malo vrijednosti za TC, za sada mi je dosta i VW

Povratak na vrh

PostPostano: 13 ruj 2017 06:22 

Pucketanje grijača:

- previše vode u tekućini (gotove tekućine) ili češće
- loše natapanje grijača

dio grijača se previše zagrije, tekućina (kad se zagrije, postaje rijeđa) dođe do tog mjesta i čuje se puckanje uz popratno pljuckanje tekućine

- probaj prvih par povlačenja da budu kraća, da se zagrije tekućina (u vati), kad je rijeđa bolje natapa i trebalo bi nestati pucketanje i pljuckanje,
- probaj malo smanjiti snagu, trebalo bi se smanjiti pucketanje
- prije stavljanja vate, provjeri kako se žica zagrijava, trebalo bi od sredine prema krajevima, pogledaj na youtube-u, nedovoljno (nepravilno) natapanje žice

Na ostalo ti je već odgovoreno!

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2017 07:43 
Moderator

ah...pucketanje. buje kaze da dobro natapa pa pucketa, cimeries kaze da nedovoljno natapa pa pucketa. ima negdje na ovom disfunkcionalnom forumu topic o tome sa raznim teorijama, pronađite. može biti od svačeg...voda u tekućini, pg u tekućini, prejaka snaga, loše složen setup koji ima hotspotove...a ima nas koji upravo volimo taj zvuk.
ustvari, ništa za zabrinuti se.
ako koristis yihi, onda to nije grijač već elektronika pleše kazačok u TC-u i dobije epilepsiju. :zu:

Sent from my Y6_Piano using Tapatalk

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 13 ruj 2017 11:39 

Budući da imam 10m žice i volje, probat ću se malo igrati sa setupom i vidjeti da li je do toga kako sam smotao grijač. Čak i ako mi pucketa grijač, ne smeta mi, samo nisam znao da li je to normalno. Za sada mi ništa ne smeta :zu:

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 13 ruj 2017 12:22 

fek0 je napisao:
ako koristis yihi, onda to nije grijač već elektronika pleše kazačok u TC-u i dobije epilepsiju. :zu:

:plus:

Stariji članovi foruma se možda sjete ... Marijan Badel "Kazačok".
Nije bilo pucketanja, ali spaljenih sinapsi i rupa u sjećanju na pretek.

Povratak na vrh

PostPostano: 13 ruj 2017 19:11 

:yes:

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 13 ruj 2017 19:39 

Irvas je napisao:
Prije svega, pozdrav!

1: Nekome da, a nekome ne. Osobno se zgražavam od pucketanja. Te male eksplozije mi uništavaju jezik. Rješenje osim dobro složenog grijača je i prava količina vate.
2:Taman
3:SS=92; isprobavaj.
4:Uzbuđenje i mahnitost.

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 15 ruj 2017 09:54 

fek0 je napisao:
ah...pucketanje. buje kaze da dobro natapa pa pucketa, cimeries kaze da nedovoljno natapa pa pucketa. ima negdje na ovom disfunkcionalnom forumu topic o tome sa raznim teorijama, pronađite. može biti od svačeg...voda u tekućini, pg u tekućini, prejaka snaga, loše složen setup koji ima hotspotove...a ima nas koji upravo volimo taj zvuk.
ustvari, ništa za zabrinuti se.

Puno brže bi Vam bilo da ste napisali točan odgovor!

Ja sam iznio svoj zaključak iz mog iskustva,
davno sam koristio gotove tekućine na kupovnim grijačima,
a u njima je bilo vode (pisalo na etiketi) i bilo je pucketanja :)

Zbog slabog natapanja - loše napravljen setup i/ili pregusta tekućina,
kad se malo zagrije radi bez toga :)

Meni se pucketanje ne sviđa i našao sam najjednostavniji način da ga izbjegnem,
polako zagriješ atty i tekućinu i radi kako treba, ispravak ne kako treba već kako se meni sviđa da radi :)
Lakše nego dobro složiti vatu i natapanje :-D

Realno forum jeste nepregledan naručito za početnika koji traži konkretan odgovor,
možeš tjedan dana čitati i proučavati, da bi se na kraju totalno pogubio i znao još manje!
Barem je meni bilo tako kad sam krenio pariti i proučavati tematiku!

Povratak na vrh

[ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: