Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 24 vel 2017 08:21. Sada je: 24 vel 2017 08:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Eleaf pic + gemini rta
PostPostano: 06 sij 2017 14:14 

Pozdrav,
do sad sam pario na melo 3 tanku.
Iskustva su bila dobra, para je bila dobra, okus isto.
Pario sam na grijacima od 0.3ohma, i pun tank mi je trajao cijeli dan(imao sam onu vecu verziju melota od 4ili5 ml nesjecam se vise) i to na nekih 35-45w
Ali odlucio sam prec na rta, preciznije na gemini rta, iskljucivo zato jer sam htjeo probat nes novo, jer mi melo znao dosta curit, i jer grijaci su mi bili tlaka i skupi za kupovat.
I eto doso gemini, slozio ja sve preko yutuba nagledo se tutoriala, stavio unutra 2 clapton grijaca koji se dobiju sa tankom, i ocitava mi nekih 0.73-0.86ohma.
Koristim uvijek tekucine od pink furya, 6mg nikotina.
Slozio ja sve to al nikako mi ne pase i nije nimalo "pušljivo"
Tesko se coilovi zagrijavaju, a kad se zagriju to je nemoguce uvuc, bude toliko vruca para da kida grlo,naravno moro sam narajcat na nekih 50-60w da bi mi bilo okej al yo jednostavno nije ni priblizno kao sta je bilo sa melotom, i uz to tekucina mi se uzasno brzo trosi(znam da je manji tank) al uzasno brzo.
Dali ima ko kakve savjete?
Jeli mi mozete preporucit kakve coilove vec napravljene da ih stavim unutra i da stvorim tih mojih 0.30 ohma na koje sam naviknut?
Jer ocito mi ne pase pariti na 0.80
Hvala na odgovorima

Povratak na vrh

Naslov: Re: Eleaf pic + gemini rta
PostPostano: 06 sij 2017 14:17 

I stalno kad parim pucketa nesto, drip tip bude vrel da mi spali usne

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 15:00 

toky70 je napisao:
Pozdrav,
do sad sam pario na melo 3 tanku.
Iskustva su bila dobra, para je bila dobra, okus isto.
Pario sam na grijacima od 0.3ohma, i pun tank mi je trajao cijeli dan(imao sam onu vecu verziju melota od 4ili5 ml nesjecam se vise) i to na nekih 35-45w
Ali odlucio sam prec na rta, preciznije na gemini rta, iskljucivo zato jer sam htjeo probat nes novo, jer mi melo znao dosta curit, i jer grijaci su mi bili tlaka i skupi za kupovat.
I eto doso gemini, slozio ja sve preko yutuba nagledo se tutoriala, stavio unutra 2 clapton grijaca koji se dobiju sa tankom, i ocitava mi nekih 0.73-0.86ohma.
Koristim uvijek tekucine od pink furya, 6mg nikotina.
Slozio ja sve to al nikako mi ne pase i nije nimalo "pušljivo"
Tesko se coilovi zagrijavaju, a kad se zagriju to je nemoguce uvuc, bude toliko vruca para da kida grlo,naravno moro sam narajcat na nekih 50-60w da bi mi bilo okej al yo jednostavno nije ni priblizno kao sta je bilo sa melotom, i uz to tekucina mi se uzasno brzo trosi(znam da je manji tank) al uzasno brzo.
Dali ima ko kakve savjete?
Jeli mi mozete preporucit kakve coilove vec napravljene da ih stavim unutra i da stvorim tih mojih 0.30 ohma na koje sam naviknut?
Jer ocito mi ne pase pariti na 0.80
Hvala na odgovorima

clapton žica je deblja žica i potrebno joj je više snage da ju zagrije. isto tako se i sporije hladi. šta se tiče topline, smanji snagu. Do veće potrošnje tekućine ne dolazi zbog tanka nego zbog grijača koji si složio. i snage na kojoj pariš. moraš očekivat veću potrošnju ako pariš na većoj snazi

toky70 je napisao:
I stalno kad parim pucketa nesto, drip tip bude vrel da mi spali usne

coil je vjerovatno previše natopljen pa ti pucketa.

edit: grijače ne razlikuješ samo po otporu nego po debljini žice i broju namotaja. 2 namotaja više ili manje mjenja način ponašanja grijača. debljina žice također. iz mog iskustva, kad staviš dual clapton, ti ga možeš parit i na 50 i na 70W zato ti preporučam da smanjiš snagu te će ti se i toplina smajit i automatski će ti se tank i usnik manje grijat. i otvori zrak na tanku, pomoć će u hlađenju coila. jer ne možeš ti parit na 70W ako nemaš dovoljno zraka da ti hladi grijač. za dvostruki clapton grijač (dual coil) treba i više zraka

Piccoloid V4,Cloud one,Narda,Ubertoot x2,Spheroid,Rose v1,v2,v3,Heron,Ithaka x3,Phenomenon,Xplora,Nextgen,Nextiny,Griffin,TaifunGT, Aromamizer,Magma x2,Velocity,DNA40,SX350,SXK zero mini, Vtwo i vtc mini,LPG

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 15:18 

Evo stavio sam na 50w, otvorio sam zrak i na gornjem dijelu tanka i otvorio i dole zrak,bolje je puno.
Kupio bih onda drugi grijac, jer ovaj clapton stvarno kao sto si reko, teze se zagrijava, jednostavno mi ne lezi taj grijac za moje potrebe.
Koji grijac mi preporucas da slozim?

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 15:34 

uzmi si 0.3, 0.4mm kantal ili SS 316 žicu i motaj i vidi šta ti odgovara. SS žicu možeš koristit u temperature controlu što tvoj mod podržava, namjesti ju na 220-250 stupnjeva celzijusa i pari. čak bolje SS (za početak) jer kantal nemožeš u TCu koristit. em ti se neće razvijat prevelike temperature zbog TC-a i automatski ti neće bit pretopla para

Piccoloid V4,Cloud one,Narda,Ubertoot x2,Spheroid,Rose v1,v2,v3,Heron,Ithaka x3,Phenomenon,Xplora,Nextgen,Nextiny,Griffin,TaifunGT, Aromamizer,Magma x2,Velocity,DNA40,SX350,SXK zero mini, Vtwo i vtc mini,LPG

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 15:41 

pogledaj si ovo: viewtopic.php?f=5&t=9993
i ovo viewtopic.php?f=5&t=11662

elektronika je ista u picu i vtc miniju pa bi trebalo i isto radit, ako ne, posurfaj malo o TCu za eleaf pico

Povratak na vrh

PostPostano: 07 sij 2017 14:36 

Hvala puno na pomoci.
S obzirom da sam imao pri ruci kanthal a1 24ga, sam njega iskoristio, napravio sam 2 grijaca i na svakom 8 krugova. Dobio sam 0.32 ohma i parim na 30w, zna se zagrijat poslje 3-4 povlacenja al nije strasno kao prije...svakako prvom prilikom cu kupit SS zicu da i to isprobam.
Hvala ti puno na odgovorima i pomoci.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 sij 2017 14:50 

Dali umjesto SS mogu kupiti nikal coils?
Ako da, koje da kupim? 30,28 ili 26 awg?
Hvala

Povratak na vrh

PostPostano: 07 sij 2017 15:05 

možeš i nikal (Ni-200) ali te coilove isključivo koristiš u temp. controlu. znači, ostaviš mod i atty ne diran 15min, zavidaš, zaključaš otpor i tek onda pariš. ni200 coilove ne dry-burnaš. većini ljudi je TC na SS-u bolji od nikla pa sam zaboravio već na tu žicu. TC najbolje radi sa 30 AWG ni-200 ili 32, ne sjećam se više. za ove druge će bit potrebno malo uštimavanja al bi trebalo radit sve ok, nisam probavo pa ne znam

Povratak na vrh

PostPostano: 07 sij 2017 15:11 

pogledaj na modu u kojem rasponu otpora ti radi mod u ni200 TC-u, onda odi na ovu stranicu http://www.steam-engine.org/coil.asp i vidi za svaku pojedinu žicu koliko namotaja ti treba određene žice da postigne taj otpor (da bude u tom rasponu koji mod podržava) i prema tome se odluči koju ćeš žicu uzet. ovo šta sam napiso vredi za ni200, sa SS nemaš tih problema jer žica daje veći otpor i raspon na modu je veći

Povratak na vrh

[ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: