Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 22 ruj 2017 01:13. Sada je: 22 ruj 2017 01:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov: Re: Početnik iJust 2
PostPostano: 07 sij 2017 08:57 

imennnica je napisao:
nema kod kineza zajebancije, platiš, pakuju i odmah ode... hebem im mamicu radnu :D

p.s čim dođe, ide na poklanjanje, ako kome treba...
p.p.s http://www.ebay.com/itm/5pcs-iJust-2-Me ... mjWQpHXqGg bi trebali raditi (0.5)?

Meni rade 0,3 i 0,5 ohm,ne treba ti temperature cotrol.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 sij 2017 17:14 

Nastavak priče :)

Došao juice, napunio atomizer, natopio coil i krenuo. Pari kao ludo, mislio sam da će mi DL kao početniku biti problem, no nije (valjda zbog duge pušačke karijere, što li) i pravo sam zadovoljan.

Sada, jedan "problemčić". Kada uzem mali "hit", recimo malo manje od sekunde, okus mi je nekako ... zagorio (nije najbolji opis, no to mi je najbliže). Dok kada vučem 2-3 sekunde, sve 5, osjetim juice i aftertaste. Mislio sam da sam zajebao coil, no ne bi trebalo to biti to, dobro sam ga natopio prvi put, pa onda još jednom naknadno...

Tekućina je MOMOA Selected - ICE CREAM (70%VG - 30%PG)

Povratak na vrh

PostPostano: 12 sij 2017 12:13 

Ja sam svoj recidiv u parenje započeo sa Melo2. Nisam ništa istraživao nego sam jednostavno otišao u trgovinu i kupio ponuđeno.
Budući da sam prije nekoliko godina pario i motao grijače, zezao se sa špagama više ili manje uspješno nemam blokadu od DIY varijanti, ali sam imao još dvije cigarete u kutiji i htio sam odmah započeti s parenjem. Tako da sam uzeo ready to vape tank.
Nakon jednog dana sa Melo2 sam počeo čitati o rebuildable tankovima i vidio da se nije puno toga promjenilo u odnosu na 2013-tu kad sam prestao pariti i da i dalje vrijedi da je rebuildable tank bolji izbor od bilo kojeg ili bar od većine tankova sa gotovim grijačima.
Stisnuo zube i naručio jedan, pa još dva atomizera, nešto vate i žice. Ovdje na oglasniku sam uzeo dva rabljena klona za cijenu tek nešto veću od jednog Melo2 i oba su kvantni skok u svim parametrima u odnosu na tvorničke grijače. Treći je došao sa fasttecha i iz druge sam napravio setup s kojim sam zadovoljan.
Prijatelju, ovaj dugi uvod pišem zato da ilustriram kako je, po mom mišljenju, jedini pravi put rebuildable tank. Em mi tvornički setup nije mogao trajati dva dana jer moram pariti visoki postotak VG-a zbog preosjetljivosti na PG, em nema pravi okus, em mi je grlo izgorilo od semi dry hitova. Da nisam imao iskustva od ranije mislio bih kako je to grebanje po grlu zbog moje nenaviknutosti na paru, ali nije - to je zbog nedovoljnog natapanja.
Vidi ima li nekakav okej klon na našem oglasniku. Obično se da kupiti za 100-tinjak kuna. Uzmi si nešto kanthala i vate po izboru i za sat vremena gledanja youtubea ćeš naučiti kako se slaže setup. Nakon tri do deset složenih setupa ćeš ga znati napraviti dovoljno dobro.
Em je to jeftinije na taj način, em je sve u vezi uživanja u parenju bolje.

Vjerujem da si očekivao odgovor kako popraviti doživljaj sa postojećim atomizerom, ali, po mom mišljenju, doživljaj ćeš popraviti tek sa dobrim atomizerom kojem sam radiš grijač i vatu.
Neka me iskusniji isprave ako griješim. Ovo što pišem je iskreno i nemam nikakve koristi ili štete od bilo čije odluke.

P.S. Ja sam iz Novske. Ako si mi u pograničnom području u BiH mogu ti primiti na svoju adresu neku narudžbui donijeti ti u BiH. Ionako točim gorivo tamo.

Povratak na vrh

PostPostano: 13 sij 2017 19:49 

Hvala puno na odgovoru, i da, sve si u pravu.
Čak i kao početnik znam da nije ista stvar random početnički model sa grijačem od 1-2$ i malo ozbiljnija stvar. Savjet sličan tvom sam već dobio i čim proguštam ovaj iJust, ići ću na nešto ozbiljnije. No za sada, narednih mjesec dva, ovo je super stvar za početnika.

Imao sam strah da mi se neće svidjeti, no radi tip-top! Ovaj "problem" što sam naveo (zagorio okus) je najvjerovatnije do same tekućine (trebao bi biti neki ice cream no vuče na neku slatkastu zagorjelu karamelu kada se povuče kratki hit).

Također, hvala na ponudi za naručivanje no nema potrebe, sve stiže bez problema. Ako kojim slučajem naručujem iz HR, uvijek imam kiosk Tiska .

Povratak na vrh

PostPostano: 14 sij 2017 00:10 

Iskreno ne znam zasto bi DTL bio losiji za pocetnike. Ja sam se od dana 0 osjecao "kao doma". Tako i disemo. Uzmemo udah i izdahnemo. Meni najprirodnije. Postujem tko misli drugacije ali samo hocu reci da nije za sve pocetnike ni MTL. Ja bi to sve bacio u tri pm da moram sisat ko sivonja. Zeni sam takodjer slozio DTL kombinaciju i od dana 0 nije trazila manji air flow... Samo uzivaj. Sta god te drzi dalje od analognih je super :plus:

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

PostPostano: 14 sij 2017 06:21 

Agolac, ako si se referirao na mene dok si pričao o DTL onda si omašio fudbal. Ja DTL vs MTL nisam spomenuo nijednom riječju. Ali nadodat ću da se slažem s tobom. DTL ili MTL je osobni izbor. Nema smisla nametati vlastiti ukus kao čvrsto pravilo.
Imennica, ja sam nekako shvatio da je zagoreni okus posljedica nedovoljnog natapanja. Zato sam napisao sve ono gore.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 sij 2017 10:40 

Novi sam u ovome svemu ali također od prvog dana sam na dtl. Mtl sam pokušavao ali jednostavno mi dtl odgovara!

Povratak na vrh

[ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl, Google [Bot] i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: