Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 21 kol 2017 17:42. Sada je: 21 kol 2017 17:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Početnik iJust 2
PostPostano: 05 sij 2017 15:08 

Pozdrav ljudine,

popriličan sam početnik u svemu ovome, pa ako ima kakva dobra duša koja bi mi pomogla sa par pitanja, to bi bilo super :)
Do sada sam koristio malu cigaretu u obliku olovke (ovako nešto http://media.pazar3.mk/Image/034a0cc1c9 ... igara.jpeg) no nedavno sam nabavio novu pa par pitanja :)

1)Kupio sam Eleaf ijust 2, čini mi se kao jako dobar početnički model. No, ne znam kako ga očistiti kada budem mijenjao tekućine. Na ovoj staroj cigari sam radio "dry burn", što bi malo pomoglo, no ne znam što i kako raditi na ovoj... Također, koliko često na njoj treba mijenjati dijelove (možda glupo pitanje, no vidim da ima neku glavu sa pamukom)...
http://i.imgur.com/Mk6clav.jpg

2)Kupio sam par bočica Dekang tekućine, no na kutiji piše 2014 a na samoj bočici rok trajanja ne piše. Tj. na mjestu gdje bi trebao biti, nema ništa... Dali je to sigurno za koristiti ili da uzmem nešto drugo?
http://i.imgur.com/HNvDRa9.jpg
3)Staru cigaru planiram koristiti kao backup opciju tako da sam kupio i zamjenski atomizer, no na njemu vidim neki komadić plastike i neku tkaninu/vatu... Dali to trebam dizati ili...
http://i.imgur.com/7Vu1bzq.jpg

Još jednom, sorry na početničkim pitanjima i hvala na pomoći!
P.S Slike ne mogu dodati jer su prevelike rezolucije pa ih stavljam kao linkove

Povratak na vrh

Naslov: Re: Početnik iJust 2
PostPostano: 05 sij 2017 15:28 

mislim da se na tom ijust ne cisti lako il nikako grijac, tako da samo pari, kad oćeš zamijenit aromu stavi nešto drugo i probit će se s vremenom, nakon desetak pufova

ovo drugo za dekang, ak nije odvratan dobar je za parit :D

a treće, to je takvo i takvo šerafiš i to je ok, ništa ne skidaš, prije upotrebe slobodno kapni na ovu "špagu" malo likvida

Povratak na vrh

PostPostano: 05 sij 2017 16:33 

Hvala na odgovorima :)

Što se tiče iJust-a, razumijem. Kako sam shvatio, on ima grijač u kojem se nalazi pamuk, treba li se taj dio mijenjati?

Što se tiče Dekanga... Još kineski, još je možda istekao rok prije godinu... Neću riskirati, radije ću nešto naručiti online :)
Imate li kakvu preporuku za neki shop koji dostavlja u BiH (vidim ima par HR trgovina ali ne znam dali šalju ovamo...)?

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 05 sij 2017 16:58 

Taj dio di je pamuk je grijac iliti coil,sastoji se od zice i pamuka,to se mijenja,mijenja se kad se pokvari okus,tipa tjedan dva izdrze,kako koji,ovisi kolko i kaj paris,tamnije tekucine vise prljaju grijac....znat ces ;)

Dekang slobodno probaj,nemres se otrovat,samo moze bit odvratan,gadan,ako se kakti pokvaril,al nemre ti nista bit....a moze bit gadan i ak mu nije istekal rok,jednostavno je mozda gadna aroma :zu:

Ovo za bih neznam,mislim da salje dosta njih...imas mtmstore recimo

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 00:09 

Kako se to inače dogodi kada početnik bez znanja kupuje, napravio sam problemčić :D

Koliko vidim, iJust 2 radi na 30-100W i najčešće se koriste 0.3 ili 0.5 ohm grijači, što, koliko shvaćam, se koristi kod Direct Lung vejpanja.

Kako ja bježim sa običnih cigara, rekli su mi da bi mi više MTL odgovarao, no sada vidim da se kod MTL koriste grijači od 1.2+ ohma

Sada, pokušavam guglati i vidjeti dali se na ovom modelu mogu ti grijači koristiti, no ne nalazim ništa, većinom se piše o 0.1-0.75 grijačima...

Što mi je raditi...

p.s neću ni spominjati da sam naručio tekućine sa 12mg nikotina za koje čujem da ne valjaju kod DL vejpanja...

Savjeti ljudi... bilo što...

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 01:00 

imennnica je napisao:
Kako se to inače dogodi kada početnik bez znanja kupuje, napravio sam problemčić :D

Koliko vidim, iJust 2 radi na 30-100W i najčešće se koriste 0.3 ili 0.5 ohm grijači, što, koliko shvaćam, se koristi kod Direct Lung vejpanja.

Kako ja bježim sa običnih cigara, rekli su mi da bi mi više MTL odgovarao, no sada vidim da se kod MTL koriste grijači od 1.2+ ohma

Sada, pokušavam guglati i vidjeti dali se na ovom modelu mogu ti grijači koristiti, no ne nalazim ništa, većinom se piše o 0.1-0.75 grijačima...

Što mi je raditi...

p.s neću ni spominjati da sam naručio tekućine sa 12mg nikotina za koje čujem da ne valjaju kod DL vejpanja...

Savjeti ljudi... bilo što...

Ako te tekućina previše grebe zbog nikotina, uvijek je možeš razvodniti s VG ili PG bazom. Izgubiti će se nešto arome ali šta sad.

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 15:21 

opet, za korištenje na ijustu, nemožeš koristit tekućine sa više od 70% VG-a jer će zagarat. (PG/VG 30/70 omjer). VG možeš nać u apoteci za 40kn kilogram
možeš probat sa aspire nautilusom. on je za M2L parenje.
točno si pretpostavio, za M2L su grijači iznad 1 ohm. i potrošnja tekućine će ti se smanjit

koliko mi je poznato, ijust se ne koristi za M2L. ako nađeš grijač od 1+ ohma onda možeš probat. ne kužim se u ijust niti u grijače pa ti neznam ni za reć. Ali na ijust bateriju možeš stavit bilokoji atomizer sa 510 prihvatom a to su svi skoro. 1.5 ili 1.8 ohma grijač u drugi atomizer i ti si riješen

na tom modelu možeš jedino uzet rba bazu, 0.25 kantal žicu i složit sam sebi grijač na nekih 1,5-1,8 ohma (5-6 namotaja na 2,5 promjer). ak ti se ne da to, nabavi drugi atomizer

Vtc mini + uta
dicodes dani + sfera v4

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 21:10 

Tekućine su 70%VG - 30%PG tako da bi barem taj dio trebao biti ok.

Što se tiče pravljenja grijača, to je malo previše za mene... Totalno sam novi u ovim vodama tako da je to malo previše za početnika.

Stoga, za prvih par mjeseci će iJust sa 0.3 i 0.5 grijačima i 6mg tekućinama morati odraditi posao. Jbg, sam pao, sam se ubio :)
Ako nakon toga bude sve dobro išlo, lako ću mijenjati uređaj (a vjerovatno ću i nešto stručno pohvatati na forumu pa ću moći sam sređivati grijače).

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 21:33 

Ja sam isto na ijustu 2,također koristim bazu 70vg 30pg 6mg nikotina jedino što mi neki grijači traju samo 2 dana,počnu smrdit.
Dobro je što možeš mijenjati automizere,ja sam za svoju ijust bateriju naručio Aspire Cleito automizer.

Povratak na vrh

PostPostano: 06 sij 2017 21:52 

Nema više nikakvog naručivanja, barem za sad :D
Tek sam prije par dana kupio iJust (koji još nisam ni upalio jer čekam liquids) i dodatni atomizer i 5 0.5 ohm grijača (naletio na solidnu ponudu na heavengifts)... da bi tek naknadno shvatio da sam se malo (više) zeznuo i daje ovo samo za DL... Moja greska, jbg, no dok to sve ne dođe i dok ne iskušam koji mjesec, pauzirati ću sa bilo kakvim narudžbama da se ne bih ponovo nešto bzvz naručio.

Što se grijača tiče, samo 2 dana?! Nešto mi to premalo zvuči... Ja sam uzeo https://www.heavengifts.com/product/Eleaf-iJust-2-Melo-EC-TC-Ti-Atomizer-Head.html, itekako se nadam da će potrajati više od toga...

Povratak na vrh

[ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: