Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 28 svi 2017 04:46. Sada je: 28 svi 2017 04:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov: Re: Koja tekućina valja a koja ne valja :)
PostPostano: 02 pro 2016 12:44 

U prijevodu natoče sve i svašta unutra i kažu da je to kaktus :hihi: :D

Povratak na vrh

PostPostano: 02 pro 2016 13:15 

Pa kod dosta aroma je tako. U biti jedini pravi kaktus koji sam probao "uživo" je onaj od kojeg se pravi marmelada, lopatar (opuncija - indijska smokva), tj onaj njegov crvenkasti plod. Ova aroma me baš i ne podsjeća na njega, možda samo dijelom ona "biljna" nota. Ipak se tu radi o umjetnim aromama, te se njihovim kombinacijama dobije približna aroma nečeg što želimo i na što želimo da nas posjeća (neke uspješnije, neke manje). Npr nisam naletio ni na jednu aromu koja podsjeća na pravu bananu, već uvijek vuče na "bananko", što je razumljivo, jer se bananko pravi od umjetne arome banane. Isto kao što niti prirodno cijeđen sok naranče nikad nema baš isti okus kao sama naranča, jednostavno se u tom procesu cijeđenja gube neke izvorne arome (što oksidacija, što neke druge kemijske reakcije), tako je nerealno očekivati da neka aroma bude baš ista kao njegov prirodni pandan. Doduše ponekad ove umjetne kombinacije čak mogu biti i bolje nego prirodni okusi, takava je i ovaj kaktus, meni je bolji nego prirodni :D

Povratak na vrh

PostPostano: 02 pro 2016 16:29 

Ja sam osjetio sasvim ok aromu banane u već spominjanoj tekućini Godfader od Avorie, ne djeluje mi poput bananka :D

Što se tiće aroma, jasna stvar da malo njih ima neki "prirodni" okus.
Generalno gledano vjerujem da je to sve skupa neka teža kemija :D.
Ok, možda netko negdje uzme šleper jabuke pa od jedno 5 tona iste napravi pol litre koncentrirane arome :sinisa:
Teško, vrlo teško (ako netko ima neko saznanje o tome samo naprijed... znam da je svojevremeno netko radio aromu duhana od pravog duhana ali ne znam više detalje) stoga sve to s "pravom stvari" ima veze ko ja s Novim Zelandom :D no naravno da su neke imaju više a neke manje umjetan okus, neka aroma je bliže originalu neka dalje...

Generalno nisam fan baš izrazito jakih aroma... poneke su mi fine ali to mi nije za neko duže parenje... Ajmo reći da, vjerojatno poput većine, volim neki "srednji put"... znaći da iz prve skužim što je to (ok ako je neki kompleksniji mix onda naravno da mi treba neko vrijeme) ali da mi nije u ustima koda mi je neko natočio deci arome i natjerao da to grgljam :mravak:

Povratak na vrh

PostPostano: 14 pro 2016 14:33 

Coil Glaze Honey Buns.. što reći o ovome... još ni sam ne znam jel mi za 5+ ili za -2 :kuc: Ovisi...

Kao prvo sastav... 80:20... gust u PM (jasna stvar) ono da mi se otvoreni tank prevrne teško bi to čudo iz njega iscurilo :D
Okus... samo ime govori Honey. Kao neki kolač od meda i cimeta i možda još nečega ne defniranog ali slatkog, kremastog :D.
Na prvu loptu okus jako dobar, za ljubitelje slatkasto - kolačastog - medenog gotovo pa savršen :).
Aftertaste je pak malo drugačija priča... kao neki poluzagoreni med... kao karamela koja se dimi, kao nešto slatko što gori (u drugu ruku nešto slatko na određeni način i gori :D ) Nije ni to toliko loše da se razumijemo ali malo mi odstupa od bazičnog okusa i srozava cijeli dojam.

To bi mi bila idealna tekućina za nekog ko je na dijeti :D, ko bi nešto slatko iza ručka a ujna nije spremila nikakav kolač (sram ju bilo)

Zaključak...
zašto 5. Zato što je fin, drugačiji, ukusan, poseban, zanimljiv, sladak
zašto -2. Aftertaste (mada mi to skoro pa da i nije zamjerka), ne može se pariti duže vremena. Barem ja ne mogu :(. Brijem da to povlačim par sati da bi dobio šećernu bolest, glava bi mi se raspukla i sve moguće kukce u radijusu od 5 km bi to čudo privuklo :D

Stoga ko voli slatkasto-medasto-kolačasto-desertno e to je za vas. Ko ne voli... pa može ga potezati onako "iz fore" :D ali neko duže parenje ne znam baš... :(

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2016 15:23 

Hm, jeste nekad imali feeling da razgovarate sami sa sobom :kuc: :mravak:

ja jesam, i to na ovoj temi :alikako:

od toliko paritelja paritelja čitati nije :D dajte ljudi napišite koju svoju...

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 15 pro 2016 17:37 

Menthol,ice,mint....sve na tu temu meni prolazi.

Vocne su mi sve super za probat.....tocka! Neka kombinacija sa toga i mentola mi je ok u rijetkim slucajevima

Kolace ne volim,custard mi je prolazan

Trenutno parim after 8 homemade....iam i neku krusku,onak,nalijem za promjenu pa povucem par dimova,mucim se,pa naguram mentola do kraja tanka da mi ima nekog smisla

Bronhi od twisteda mi je ok....pogodi zakaj :zu:

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2016 18:18 

od gotovih su mi journey dosta dobre. schroedinger's liquid najbolji, pa chamberline, pa spirits blood, pa french cider
V-juice new captain 2
ono šta mućkam sam je vapingzone duhanske - french pipe, old captain, desert ship, cherry cigar, cohiba, 555 itd. jedno vrijeme ih je bilo na mtmu gotove za uzet, sad neznam.
Twisted - fathers milk v2, apple cinnamon fritter, cherry bo berry, waldmeister, muffin woman, blueberry mojito.
Atmos lab cinnamon cookies
Inawera gold ducat, vanilla for pipe, Black cat for pipe
Egoist - white castle
MBV coumarine pipe
Capella vanilla custard v2

ako je dobra baza, i ne baš najjeftinija moguća aroma, tekućina je dobra. sad ovisi o tebi dal ti taj okus odgovara ili ne.

Vtwo mini + uta, sxk nebula + nextasis

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2016 22:48 

Od gotovih sta je meni zapelo za nepce Moonstone jako intenzivna i napadna tekucina nije za svakoga(pogotovo ako nevolite citruse) ali ja uzivam u njoj, sta se tice neceg blazeg Don Clapton neznam sta ima sve u njoj ali meni barem fina slatka nenapadna tekucina all day vape meni vec jedno mjesec dana ako ne i vishe. Vazno spomena mozda Hacienda ali neznam jel do mene ili sta zadnje 2 boce sta sam uzeo su uzasne jednostavno meni neparljive neznam stvarno zasto...prije mi je bila vrh tekucina sad uzas dali je to do mene ili se hacienda pokvarila neznam stvarno. Jako hvaljena tekucina Mothers Milk....sta rec popario sam je ali da mi je sjela nije uopce neznam zasto je razvikana toliko.... I cola od vapezona na prvu fino nakon pol tanka nemogu vishe parit jednostavno dosadi okus doduse crni ribiz mi je jako dobar od njih. Eto samo moje osobno koje su ok a koje ne (meni). U planu narednih dana imam probat pandine suze i cikitu to mi je neka zelja.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 sij 2017 10:08 

Eto nakon podosta vremena da napišem još koju...

Coil glaze (ponovo :D ) Berry Blues... nakon one šećerne bolesi od prvog coil glazea koju opisah u zadnjem postu ovo je nešto podosta drugačije... 80 VG... OMG... dosta pare u svakom slučaju, dosta blag i ne napadan okus borovnice uz, također lagan i nekako "pozadinski" slatkasto-medeni okus.

Na prvu tekućina kakva meni paše. Ne pre jake arome, i da se može pariti cijeli dan no negdje na kraju drugog tanka kreće neki lagano gorkasti aftertaste no da se razumijemo ništa strašno.

Sve u svemu jako zadovoljan... sad sam već na jedno 3. tanku i već sam se naviknuo na tu laganu gorčinu :D

Ocjena vrlo dobar, ma čak i 4+... da nema te gorčine bome bi bilo i -5.
Topla preporuka :)

Povratak na vrh

[ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: