Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 16 sij 2018 22:53. Sada je: 16 sij 2018 22:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Kako napraviti menthol tekućinu
PostPostano: 10 vel 2015 09:53 
Moderator

slika

Vjerujem da nas ima koji volimo menthol tekućine, pogotovo oni koji pate od začepljenja nosa, problema sa sinusima i sl.
Bude vama čika fek0 rekao kako napraviti sam svoju menthol tekućinu...jednostavno je, ne košta puno i , naravno, ukućani, djeca i ljudi koje živcirate na ulici će biti jako sretni i pitat će vas odmah sa oduševljenjem na licu :alikako:

Odete fino na http://www.biocoshop.eu/sirovine-za-parfeme/154-mentol-kristal.html ili drito u njihov dućan i kupite kutijicu od 20g menthol kristala. Ovdje ja kupujem i garantiram za kvlitetu...ako nađete negdje drugdje, probajte. Košta 34kn.

Ono što dalje trebate je PG...možete ga kupiti u istom dućanu ili u kemigu ili bilo gdje drugdje.
Isto tako, treba vam i VG...možete ga kupiti u istom dućanu ili u kemigu ili bilo gdje drugdje.
Ako želite tekućinu sa nikotinom, trebate i nikotinsku bazu. Jedan nepoznati član foruma, osebujne građe, ima toga.

Daklem, u posudicu nasipate 10ml PG-a i dodate 20g kristala (istresete kutijicu). Krupnije djelove kristala prvo zdrobite malo...lakše će se rastopiti. Mješate dok se rastopi...možete i posudicu potopiti u toplu vodu...brže će se rastopiti kristali.
Kada se kristali rastope, dobro promješate (ako imate onaj mali kapućino mixer, poslužite se njime) i dobili ste oko 30 ml Menthol arome.

Jeeeeeeeee....vidite kako je lako? :D

Daljnja procedura je identična mješanju apsolutno svake DIY tekućine...stavite aromu (ja stavljam nekih 10-20%...ali ja nisam baš najnormalniji, bolje vam je da sami malo eksperimentirate dok dođete do omjera koji vama paše), zalijete nikotinskom bazom i to je to.
Ne morate čekati...odmah se može pariti.

E sada, problematika po Menthol kristalima.

Nemojte raditi tekućine sa manjim omjerom PG-a u tekućini od 50%. Ako ima manje od toga, na malo hladnijoj temperaturi vam se kristali opet kristaliziraju...a ako imate ideju napraviti 100% ili 70% VG tekućinu, zaboravite. Dobijete tekućinu sa komadima kristala.
50% PG-a je minimum...ja radim sa 60%. U PG-u menthol ne kristalizira...što ga više ima u tekućini to bolje.
Neće ništa biti tekućini sa komadima kristala...ali će vam se konstantno mjenjati iz krutog u tekuće i obrnuto pa će vam remetiti tlak u atomizeru i curit će vam na rupu za zrak.

Naravno, ovo je iznimno loša vijest za ljude kojima smeta PG...šta ću im ja, kad su nježne biljčice :P

Doduše, može se napraviti i Menthol tekućina sa višim udjelom VG-a, ali to rezervirajte za ljetne mjesece.

Zaboravih napisati, zaboravite na plastične tankove...ovo ih pojede za pol minute. Ili stakleni ili metalni tank. Ili dripper.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Zadnja izmjena: fek0; 10 vel 2015 10:27; ukupno mijenjano 2 put/a.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Kako napraviti menthol tekućinu
PostPostano: 10 vel 2015 10:14 
Administrator

:dobar:

Meni smeta PG, i sad se pitam mogu li uzeti cisti VG pa ga klasicno razrijediti vodom, alkoholom, kuhanim vinom...? :D

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2015 10:20 
Moderator

Kinta je napisao:
:dobar:

Meni smeta PG, i sad se pitam mogu li uzeti cisti VG pa ga klasicno razrijediti vodom, alkoholom, kuhanim vinom...? :D

Ma gle...može i u VG sa 10% vode...ne bu tekućini ništa bilo, samo kaj bu ti se menthol kristalizirao vani na hladnoći. Ako se pari unutra na toplom sve je ok...evo baš parim na 90% VG-u i radi normalno kad sam unutra. Takvu tekućinu je najbolje na dripperu pariti. Mene najviše smeta ako se kristalizira u tanku to što promjeni tlak unutar njega...pa atomizer hoće procuriti zato kaj konstantno mjenja agregatno stanje.

Kad radiš aromu, obavezno čisti PG koristiti inače dobiješ sapun.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2015 10:25 

Moram li kao nikotinsku bazu koristiti bazu nepoznatog člana foruma osebujne građe ili mogu koristiti svoju?

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2015 10:29 
Moderator

Naravno, uvaženi članu zajednice, Valter, možete koristi svoju bazu!! Ali onda propuštate vidjeti osobu koja ne samo da je naočita, već i ugodna za razgovor te se nećete smijati njegovim vrsnim šalama prepunima doskočica te vrckavosti!! :P

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2015 11:23 

:dobar: Fek0

imam par pitanja. Pretpostavljam da si probao više aroma mentola do sad i ova ti verzija najbolja? Volim mentol ali ono što sam dosad probao ili mi nije pasalo ili je bilo fino a preslabo. još sam noob u mixanju pa da te pitam. mogu ja te kristale razrijediti u pg-u kako si lijepo opisao, i prilikom miksanja ubacit u već gotovu 50/50 bazu s nikotinom? tako bi gotova tekućina imala više od 50% Pg-a.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2015 11:31 
Moderator

fek0 je napisao:
Daklem, u posudicu nasipate 10ml PG-a i dodate 20g kristala (istresete kutijicu).
Kada se kristali rastope, dobro promješate (ako imate onaj mali kapućino mixer, poslužite se njime) i dobili ste oko 30 ml Menthol arome.

Jebes mu misa objasni mi ovu matematiku.. Ako se nesto rastapa u necem onda zasicuje tu tekucinu i spaja se sa njom, ako i utjece na kolicinu to radi u minimalnoj kolicini al ne 2 puta

Youtube: https://www.youtube.com/user/MrUndwar
instagram : https://www.instagram.com/sasha19_81/
facebook : https://www.facebook.com/sashasedmak
web: http://baby-viking.com

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2015 11:35 
Moderator

ovo je čisti menthol bez arome...jedina aroma koju ćeš osjetiti je onaj nikotina iz baze. "Aromu" koju dobiješ razrijeđivanjem kristala u PG-u dodaješ u postocima u nikotinsku bazu...ne izliješ sve. Ustvari, možeš izliti sve...ali onda, recimo, ako stavljaš 10% arome u bazu, moraš uliti čitavu količinu u 270ml baze. Ako ti je baza, recimo, 18mg, u 270ml te baze 50/50 kada uliješ 30ml 100% PG arome, dobiješ 300ml 55/45 PG/VG tekućinu jačine 16.20 mg.

Naravno da možete dodati neku aromu za okus...npr. meni paše jako sa FA jagodom, limunom...općenito methol paše sa citrusima. Ali onda moraš čekati 1-4 tjedna da bude gotova tekućina...

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2015 11:39 
Moderator

sasha19_81 je napisao:
fek0 je napisao:
Daklem, u posudicu nasipate 10ml PG-a i dodate 20g kristala (istresete kutijicu).

Jebes mu misa objasni mi ovu matematiku.. Ako se nesto rastapa u necem onda zasicuje tu tekucinu i spaja se sa njom, ako i utjece na kolicinu to radi u minimalnoj kolicini al ne 2 puta

Menthol se samo pretvori u tekućinu, od 20g kristala dobiješ približno 20ml tekućeg menthola...e sad, zašto je to tako, pitaj nekoga pametnijeg :D

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2015 11:53 

Zbog molekularnih veza koje su puno udaljenije nego kod tekućine. Kristali općenito imaju manju gustoću od tekućine. Najbolji primjer je voda koja najveću gustoću ima na 4 stupnja dok se kristalizira na 0 stupnjeva.

Zbog toga je poznate efekt razbijene boce pive koja se smrznula u hladnjaku. Manja gustoća, veći volumen.

Povratak na vrh

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: Bing [Bot], crawl i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: