Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 23 sij 2017 02:29. Sada je: 23 sij 2017 02:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov: Re: Evropa??
PostPostano: 07 pro 2011 02:01 
Moderator

c/p

Washington Times: Hrvatska će u EU prodati - sve

"Hrvatska stoji na rubu nacionalne predaje. Mala balkanska nacija je na dobrom putu da krene na stazom katastrofe koju je utabala Grčka. A za to je prvenstveno kriva vladavina HDZ-a", ocjenjuje kontroverzni Jeffrey T. Kuhner u svojoj kolumni u Washington Timesu, gdje često secira situaciju u Hrvatskoj.

"Godinama je HDZ utopljen u korupcijske skandale. Bivšem premijeru Sanaderu sudi se za korupciju i ratno profiterstvo.

Njegova nasljednica pokušala je popraviti ugleda stranke, ali bezuspješno. Godinama je vlada koju je predvodio HDZ pustošila hrvatsku ekonomiju. Preko milijardu eura je ukradeno ili skrenuto na privatne račune. Mutna privatizacija omogućila je basnoslovno bogaćenje oligarha povezanih sa HDZ-om.

Korupcija divlja. Režim se obračunava sa kritičarima i nezavisnim novinarima. Suci su često igračke u rukama političara. Zakoni o vlasništvu se sustavno krše, a vladavina prava ne postoji. Sudovi su zatrpani s preko milijun slučajeva, što je nevjerojatno za državu od oko četiri milijuna ljudi", opisuje Kuhner Amerikancima situaciju u Hrvatskoj.

"Rezultati su katastrofalni. Nezaposlenost je neznatno manja od 20 posto. Rast je anemičan. Javni dug po glavi stanovnika jedan je od najvećih u Europi. Najveća ostavština HDZ-a jesu dugovi, koji su bili njihov odgovor na sve probleme. Umjesto da smanji javnu potrošnju, vlada Jadranke Kosor odlučila je podignuti poreze, posebno stranim firmama. Najjači izvozni proizvod Hrvatske su mladi i obrazovani ljudi", nastavlja Kuhner.

"Najveći problem leži u činjenici da vlada smatra kako će ulazak u EU značiti magično rješenje svih problema. Ali neće. Postojeći sporazum o pristupanju usmjeren je kao mač u srce hrvatskog suvereniteta i ekonomske neovisnosti. Njime se doslovno prodaje sve što Hrvatska ima, od vodne zalihe do poljoprivrede. Fiskalna politika bit će podređena briselskim birokratima. Ukratko, Hrvatska će postati politički vazal", piše Kuhner.

"Ovakav posao loš je i za EU i za SAD. EU će primiti još jednu državu nalik Grčkoj, kojoj će biti nužna stalna financijska pomoć kako bi ostala na površini. Dosad su EU i SAD Hrvatskoj dali preko milijarde dolara pomoći. Problem je u tome što on nije otišao na borbu protiv korupcije i provođenje reformi, već je iskorišten na potpuno pogrešan način, a velik dio toga je naprosto ukraden i pronevjeren", piše nadalje Kuhner.

Kuhner nadalje ocjenjuje kako hrvatske političke elite guraju ideju ulaska u EU iz samo jednog razloga: kako bi se dokopalo četiri milijarde eura koje je Bruxelles obećao Hrvatskoj po ulasku. "To je Faustovska pogodba koja bi Hrvate i Europljane mogla skupo koštati", nastavlja.

Kuhner procjenjuje kako će opozicijska ljevičarska koalicija pobijediti na izborima, ali ni o njima nema puno bolje mišljenje. "Sastavljena od socijaldemokrata, ona obećava manje više slične politike kao i HDZ - članstvo u EU, visoke poreze, čvrstu regulaciju i javnu potrošnju, samo bez korupcije", dodaje.

"Ništa se ključno neće promijeniti. Samo će drugi političari postati pijuni u rukama Bruxellesa", zaključuje Kuhner, koji kao treći put predlaže put euroskepticizma.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 pro 2011 06:26 
Moderator

A---haaa, a onda sam ja pesimist, pa to govorim već tri godine, ali niko ne sluša, ili ne želi slušati.
U stvari zašto bi mene neko i slušao? Samo govorim gole činjenice, koje nikome ne odgovaraju.
Izbor rvatske:
1.ne uči u EU pa ostaviti stanje kakvo je, još se više zadužiti
2.uči u EU još se više zadužiti, postati i opet rob (ovaj put ne Mariji Tereziji)
3.Kukurikati
4.MMF, pa znamo šta to je, kamate na kamete, na kamate

Naravoučenije: tko može neka bježi iz grada na selo, ono će uvijek preživjeti, a još je bolji izbor Australija.
Uglavnom sretna budućnost je pred nama, veselimo se tome, lako za nas starije, ali šta će ova djeca iza nas? Retoričko pitanje, naravno u Remetinec, samo ga treba puuuuuno dograditi.

I malo optimizma za kraj storije o ovom sranju

Povratak na vrh

PostPostano: 07 pro 2011 09:43 
Administrator

563 034

To je broj od kojeg se grozim.
563 034 ljudi je glasalo za HDZ na ovim izborima. Pa dobro kakvi smo mi to ljudi? Sto se nalazi u 563 034 glava?
Nema tu pomoci, rvate treba raselit ko zidove, zakopat bascansku plocu, preorat i zasolit da se izgubi svaki trag.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 pro 2011 10:37 
Moderator

Hm, da, puuuuno, ali uglavnom selo, dalmatinci, dijaspora.Uz sve kriterije odanosti našem prvom lopovu (čitaj predsedniku svih rvata) ipak previše zatupljenih ljudi.E, sad tu pomoći nema, možda poneki psiholog ili tako neki. :conf:

Povratak na vrh

PostPostano: 08 pro 2011 00:07 

Kinta je napisao:
563 034

To je broj od kojeg se grozim.
563 034 ljudi je glasalo za HDZ na ovim izborima. Pa dobro kakvi smo mi to ljudi? Sto se nalazi u 563 034 glava?
Nema tu pomoci, rvate treba raselit ko zidove, zakopat bascansku plocu, preorat i zasolit da se izgubi svaki trag.

Pa brijem da je jedno 400.000 već zakopano... naime, procjene govore da je upravo toliki iznos "mrtvih birača" na biračkom popisu.

Isto tako je zanimljiv odaziv na izbore u BiH - 6% od odaziva NA ZADNJIM IZBORIMA 2007!... Ukupno nekih 1,5% s popisa birača - nisu se usudili krasti kao prije zbog silnih provjera Europe i GONG-a...

I još jedna analiza je zanimljiva - pogotovo za Chromexovog frenda Lesara - preko 25% glasova se rasulo na kojekakve nezavisne liste, samodopadne spodobe željne saborske mirovine.

Zašto Lesar? Po meni je on najveći GUBITNIK izbora, ali to naši maloumni novinari neće priznati. SDP koji danas nema ništa s ljevicom je pokupio glasove centra, a da je Lesar imao muda upotrijebiti malo žešću lijevu retoriku, mogao je komotno dobiti izbore! Nažalost, ovoj zemlji kronično fale jaja - bilo pred Uskrs, bilo pred izbore... samo se nadam da slijedeće okupljanje ljudi koji se usude izgovoriti riječ "radnik" (za razliku od "Zokija nacionalea") neče biti radikalnog tipa.

A i što očekivati u zemlji gdje je skoro 40% stanovništva elementarno nepismeno? U zemlji koja novu tvornicu nije digla od kraja 60-tih godina prošlog stoljeća? Zadnji pokušaj je bio Obrovac - mi već preko 40 godina živimo na dug!

Inače i moja razmišljanja već dugo idu u pravcu gore navedenog citata - dići nekakav EM štit da ne stradaju pošteni susjedi i roknuti par atomskih bombi...

U stvari, trebao je HDZ dobiti izbore i sjebati zemlju i ljude do kraja - baš me zanima dokle bi trajalo... ali ni ovako neće dugo, a MMF je izvjestan... i u biti naša jedina šansa... ma koliko to žalosno bilo...

Povratak na vrh

PostPostano: 08 pro 2011 06:49 
Moderator

pa, za Lesara, hm....ja sam mu nešto slično govorio, ali......ma hebeš sve to, ajmo mi slika

Povratak na vrh

PostPostano: 10 pro 2011 16:37 

Ovo je copy-paste sa ec.i foruma....
Postao Baba :plus:

"Danas, kada postajem EU rob, dajem časnu robsku riječ:
Da ću šutljivo i marljivo raditi da bi moja djeca isto bili robovi.
Da ću voljeti našu novu nametnutu domovinu Europsku Uniju više od moje domovine.
Da ću poticati gubitak suvereniteta svih njenih država i ginuti za ideje za koje su mi nametnute.
Da ću obožavati sve ljude svijeta koji imaju novaca, a bez grižnje savjesti gaziti one koje ga nemaju.
Sherati ću ovu zakletvu što više mogu, tako mi Euro pomogao."

Fight for freedom!

Povratak na vrh

PostPostano: 10 pro 2011 17:32 

Karo je napisao:
Ovo je copy-paste sa ec.i foruma....
Postao Baba :plus:

"Danas, kada postajem EU rob, dajem časnu robsku riječ:
Da ću šutljivo i marljivo raditi da bi moja djeca isto bili robovi.
Da ću voljeti našu novu nametnutu domovinu Europsku Uniju više od moje domovine.
Da ću poticati gubitak suvereniteta svih njenih država i ginuti za ideje za koje su mi nametnute.
Da ću obožavati sve ljude svijeta koji imaju novaca, a bez grižnje savjesti gaziti one koje ga nemaju.
Sherati ću ovu zakletvu što više mogu, tako mi Euro pomogao."

Fight for freedom!

Povratak na vrh

PostPostano: 12 pro 2011 03:14 

slika

:hi: ........... :eat: ........... :blje: ........... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2015 18:10 
Moderator

Citat:
"poznati prijatelj" malih poreznih obveznika i žestoki protivnik velikih korporacija koje nastoje izbjeći oporezivanje, Jean-Claude Juncker, jednim potpisom u cijeloj EU odobrio 19 vrsta GMO, bez čekanja mišljenja Europskog parlamenta i Europskog vijeća. Odobrenje vrijedi 10 godina na području cijele Europe, uključujući i zemlje koje su mu se protivile.

Hanzee za Precjednika :ali: :51:

Povratak na vrh

[ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: