Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 25 lip 2017 22:56. Sada je: 25 lip 2017 22:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 18 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re: Problem sa servisiranjem grijača
PostPostano: 26 ožu 2015 11:47 
Moderator

pa napisao je...evod batku sa kangeršitom tipa t3s i sl.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 26 ožu 2015 11:49 

Mr.Shhh je napisao:
Originali rade i stari grijač kojega sam sam sastavio isto radi na obije baterije koje imam, a kvar se dešava i bez dimnjaka. Neznam malo me čudi što sada i ova tanka žica ne pali, moja pretpostavka je da sam dobio žicu neke druge vrste ali to mi baš i ne drži vodu s obzirom da je debljina ista i otpor ne prelazi 2.5, a uspješno sam dimio i sa 3.2 ohm-a. Morat ću na parilici naručit žicu pošto znam da je ok

Onda je odgovor jako jednostavan.... Ta glava grijaca je u k... Probaj rastavit neku drugu pa slozi grijac. Kladim se da ce radit. Vrlovjerovatno je ono sta je feko reko da se gumica istrosila, ili je pukla na nekom mjestu pa imas kratki spoj.

Evic VTC mini®

Atty:
Kayfun V4®
Aromamizer RDTA®
Taifun GTA2

Povratak na vrh

PostPostano: 26 ožu 2015 11:59 

baterija je Kanger evod sa podešavanjem jačine. Sumljam da je kratki spoj jer za redom sastavim grijače sa dvije različite žice i jednom radi, a drugi put ne i to je problem koji se ponavlja, samo sada više nemam žicu koja šljaka pa sam u laganoj banani. Morat ču trošiti novce dok žica ne stigne :)

Povratak na vrh

PostPostano: 26 ožu 2015 12:05 
Moderator

Ako ne koristiš nr-r-nr žice, gumica koja odjeljuje + i - se zna istopiti i eto kratkog spoja. Uglavnom, ti grijači imaju kratki spoj kada:

1. zavojnica u komori grijača dodiruje stijenke istog, što se može i desiti prilikom prvog paljenja zavojnice, ako se prije slaganja iste žica ne tretira zagrijavanjem do užarenosti. Prilikom prvog paljenja se zavojnica zna sama od sebe pomaknuti. Uvijek prije provlačenja vate/silice kroz zavojnicu treba na suho upaliti grijač i doraditi po potrebi. tzv. dry-burn.
2. žice zavojnice se križaju kod spuštanja kroz donju rupicu
3. gumeni izolator koji odjeljuje - i + na dnu samog grijača nije adekvatan toj zadaći uslijed mehaničkog ili toplinskog oštećenja
4. ne koristi se nr-r-nr žica kod slaganja nove zavojnice nego samo običan kanthal/nicr, te uslijed prejakog zagrijavanja žice uzrokovanog prejakim postavkama voltaže/watta dolazi do topljenja gumenog izolatora na dnu grijača.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 22 svi 2016 21:42 

fek0 je napisao:
Ako ne koristiš nr-r-nr žice, gumica koja odjeljuje + i - se zna istopiti i eto kratkog spoja. Uglavnom, ti grijači imaju kratki spoj kada:

1. zavojnica u komori grijača dodiruje stijenke istog, što se može i desiti prilikom prvog paljenja zavojnice, ako se prije slaganja iste žica ne tretira zagrijavanjem do užarenosti. Prilikom prvog paljenja se zavojnica zna sama od sebe pomaknuti. Uvijek prije provlačenja vate/silice kroz zavojnicu treba na suho upaliti grijač i doraditi po potrebi. tzv. dry-burn.
2. žice zavojnice se križaju kod spuštanja kroz donju rupicu
3. gumeni izolator koji odjeljuje - i + na dnu samog grijača nije adekvatan toj zadaći uslijed mehaničkog ili toplinskog oštećenja
4. ne koristi se nr-r-nr žica kod slaganja nove zavojnice nego samo običan kanthal/nicr, te uslijed prejakog zagrijavanja žice uzrokovanog prejakim postavkama voltaže/watta dolazi do topljenja gumenog izolatora na dnu grijača.

Daj mi molim te savjet kupio sam žicu jer sam ostao bez i uzeo sam Nicrome 26gage/0.40mm nisu imali nis drugo dali se Nikal/Krom žica draj Brna ili ne jer ja sam na kantalu ili SS koji draj brnam. Hvala unaprijed

Dicodes Dani box, aty Soulless##3
YIHI mini ml class-Aty:Ubertoot 2,Rose 2
JM mehaniKa/paps-Aty: Gp Spheroid v3
Istok Pico- Pico mod beckup###

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 22 svi 2016 21:48 

Ma mos dryburnat,nemas beda....al kud bas tak debela zica,neznam da bus se s tim usrecil

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 22 svi 2016 21:53 

vulja je napisao:
Ma mos dryburnat,nemas beda....al kud bas tak debela zica,neznam da bus se s tim usrecil

A nemam drugu s tim da su jedino to imali , jbg.,jos sam moro 5 M uzet :) nadam se da
Je dobra . Znaci ne kao sa ni200slozim namjestim spaced coils i rokom tek onda . Ovu prije skurim .Hvala ti puno.

Dicodes Dani box, aty Soulless##3
YIHI mini ml class-Aty:Ubertoot 2,Rose 2
JM mehaniKa/paps-Aty: Gp Spheroid v3
Istok Pico- Pico mod beckup###

Povratak na vrh

PostPostano: 23 svi 2016 06:56 

Dobro, jeste vi to raspisali 2 str. o evodu i t3?

Umirem..... :mrgreen: :mrgreen:

Povratak na vrh

[ 18 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: