Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 02 tra 2020 10:54. Sada je: 02 tra 2020 10:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Pozdrav vejperima s druge strane bare
PostPostano: 10 pro 2019 03:19 

Evo da se ukratko predstavim, Branko inače sam iz jednog sela između Ludbrega i Koprivnice ali već petu godinu radim u Kanadi, da budem precizniji u Alberti. Vejpati sam počeo prije devet mjeseci nakon 35 godina pušačkog staža. Prvo sam uzeo najjetinije clonove Joy tech-a, da vidim kako bude to išlo, a onda je krenula nabava s time da sam išao postepeno na sve veće i jače tako da sam trenutno na Smoant Naboo + Smok TFV8 Baby V2 i Smok R-Kiss + Smok TFV8 Baby V2, u autu koristim Zelosa + Nautilus 2S ili Zlide, dok na poslu koristim Pod-ove najviše Caliburn a za rezervu imam Vladdina RE i Breeze. Od podova još imam i Vype e-pod i Smok Novo ali za Vype su preskupi podovi i premali izbor okusa, dok Novo malo radi malo ne. Od juice-a koristim Cabana Punch Grappleberry Ice i Frost Peach, dok za podove koristim nikotinske soli od Dashvapesa (obično menthol) . Krenuo sam s 12mg juicom i 40mg solima a sad sam na 6 mg juice i 20 mg soli. Slijedeće mi je u planu kupiti neki bolji mod ali o tom potom.

I to je manje više ono najbitnije. Još jednom pozdrav svima na forumu.

Da bezveze ne spamam forum novom temom ovo su dva moda koja su mi zapala za oko

Dotmod Dotbox 200w

slika

Yihi SX Mini Q Mini ( Q class mi ne paše zbog tankova)

slika

Dotbox je cca 230 CAD (1150 kn) a Q mini je 249 CAD (1245 kn) s time da sam ga našao na jednoj stranici na rasprodaji za 149 CAD minus 10% za novog korisnika, na to ide plus PDV koji je kod mene 5%. O Dotboxu ima dosta malo informacija na netu neki ga hvale a neki da ne vrijedi te novce. Q mini ima SX450J BT chip te se sve postavke na njemu mogu raditi na PC-u ili mobitelu, što mi je plus da ne moram tražiti gdje su mi cvikeri jer su mi slova presitna. Ako se tko susreo uživo s nekim ova dva moda molio bih da napiše svoje dojmove.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Pozdrav vejperima s druge strane bare
PostPostano: 10 pro 2019 07:58 
Administrator

:wel: Branko
Vidim po tvom pisanju da se Kanada pokrenula sto se tice parenja, prijasnji izvjestaji su bili losi sto se tice opreme i pribora. Mozda da nam malo opises kakva je opskrba i koliko uopce ima ducana u Kanadi.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 pro 2019 10:39 

Dobrodosao
Uzmi Yihi Q class, sigurno je sigurno

Povratak na vrh

PostPostano: 10 pro 2019 18:12 

:wel:
nemoj samo pisat pismo iz Kanade kao Mujo (šala)

Joyetech VTC Mini x2 ~ Kayfun Lite Plus ® x2
and many other things..................................

Povratak na vrh

PostPostano: 11 pro 2019 02:28 

Kinta je napisao:
:wel: Branko
Vidim po tvom pisanju da se Kanada pokrenula sto se tice parenja, prijasnji izvjestaji su bili losi sto se tice opreme i pribora. Mozda da nam malo opises kakva je opskrba i koliko uopce ima ducana u Kanadi.

Dok sam zadnji puta bio kod kuće u petom mjesecu mi se činilo da je Hrvatska dosta za Kanadom, manje više što se tiče brendova ponuda je ista osim što ja kod nas nisam našao Smoanta, dok ovdje je teže naći neke premium brendove. Kod nas je teško naći nikotinske soli, dok mislim da voska ( wax vape) i trava nema uopće (dry herb vape) , plus naravno mariška koja ako me moj nos ne vara je najzastupljenjija.

Ovdje više ljudi vejpa nego puši standardne cigarete jer su cigarete dosta skupe ja ako ne računam cijenu opreme potrošim obično 50 CAD mjesečno ( 35 $ za juice i 15$ za grijače i pod za Caliburna) tu i tamo možda 60$ , a recimo da pušim trenutno bi me koštalo 680$ mjesečno ( vukao sam John Playersa a on je sad 17$ kutija a meni su "išle" četiri kutije tri dana) . Tako sam i kupovao opremu, dok sam vidio da mi se nešto dopada stavio sam cijenu i svaki dan crticu za kutiju cigareta pa dok sam došao do tog iznosa onda sam kupio , cijene su u većini slučajeva niže nego kod nas ali to opet ovisi o provinciji gdje živiš, jer kod mene u Alberti je PDV 5%, dok sve ostale provincije imaju više (do 15% ).

Trgovina ima pun kufer, mislim na online (ja ih imam 10 u bookmarksima), jer ja sam u selendri od cca 6000 stanovnika i tu je samo jedna , a sve imaju u ponudi neki vid besplatne dostave (neke bez obzira na iznos kupljene robe) s time da svako malo imaju neke popuste (Nova Godina, Božić, Crni Petak, Uskršnji zec, Canada day, Labor day, Thanksgiving day itd.) i ako se prilagodiš tome stalno kupuješ po barem 20% nižoj cijeni.. Plus što su gotovo uvijek može naći ono što želiš u nekoj od njih na totalnoj rasprodaji tj. 40 do 75 %. Dashvapes gdje ja većinom kupujem ima besplatnu dostavu za iznos veći od 35$ plus što prilikom prve kupnje tekućine u iznosu većem od 50$ (80$ je bilo za breeze) dobiješ neki pod sistem kao poklon ( tako sam ja kupio Vladdina, Breezea, Smok Novo, naručivao sam na prijatelje :kina: :kina: ). Kod Dashvapesa je dobro što si sam biraš koju koncentraciju nikotina želiš i onda ti oni prema tome zmućkaju juice, dok recimo Steeped Monkey Brains ima samo za odabir 0, 3, 6, 9 i tu i tamo 12 g za juice odnosno 12, 24, 35 za nikotinske soli. Vype i Juul proizvode je moguće kupiti na svakoj benzinskoj i ostalim specijaliziranim trgovinama ( cigarete se ovdje nesmiju prodavati u trg. mješovitom robom, ugostiteljskim objektirma i sl.) .

buje3000 je napisao:
Dobrodosao
Uzmi Yihi Q class, sigurno je sigurno

Izgleda da budem uzeo taj, ako se odlučim javim dojmove, Tnx

Braja je napisao:
:wel:
nemoj samo pisat pismo iz Kanade kao Mujo (šala)

Tnx, srećom ja sam u preriji pa nema puno snijega, ali su zato temperature i vjetar ubitačni, ali onda ne izlazim van

Povratak na vrh

PostPostano: 13 vel 2020 07:10 

Malo sam bio neaktivan što se tiče pisanja ali zato sam se aktivirao na nabavci i obnovi "voznog" parka tako da sam upotpunosti obnovio opremu koju koristim a počeo sam i sam mućkati juice. I sad zadnjih mjesec dana trošim isključivo svoje umotvorine, zasad sam uspio izglancati tri recepta

"Izabela"
- osnova je grožđe pa otud i ime jer miris jako podsjeća na Izabelu ili kako je mi u Podravini većinom zovemo "Kataba" ili rijetko "Klenton" sa dodatkom lubenice, jabuke, jagode, mentola, spearminta, sweetenera i WS-23

Peach** (ima još dva slova, sami zaključite koja :lol: )
-osnova je breskva (dvije vrste) sa dodatkom jagode (isto dvije vrste) , marelice, mentola, spearminta, sweetenera i WS-23

Berry MIX
-osnova je mix maline i dvije vrste jagode sa dodatkom banane, vanilina, mint candy, mentola, spearminta, sweetenera i WS-23

A napravio sam si i stalak za flašice jer nisam mogao naći nijedan koji bi zadovoljavao moje potrebe

slika

slika

slika

slika

Kad već stavljam slike evo i nove opreme

slika

slika

slika

slika

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 13 vel 2020 18:14 

bravo. samo tako naprijed

kako si napravio stalak? ako ga nije koplicirano napravit, napiši malo kako, ja sam neuk a trebalo bi mi...bar 3 takva :zu:

Povratak na vrh

PostPostano: 13 vel 2020 20:35 

Nije komplicirano, od alata jedino mi je bila dostupna rezbarska pilica i baterijska bušilica da sam mogao koristiti stupnu ispao bi malo bolje ali za moje potrebe je i ovo zadovoljavajuće (pobjegle su mi dvije rupe). Znači na bangoodu sam kupio materijal

Pleksiglas (tri komada)

https://www.banggood.com/200x300mm-PMMA ... rehouse=CN

Plasitčni vijci za spajanje odstojnika

https://www.banggood.com/20pcs-M3-White ... rehouse=CN

20 mm odstojnici M3 (20 kom)

https://www.banggood.com/Suleve-M3AR18- ... rehouse=CN

Jedino dok sam ja kupovao su cijene bile nešto niže, jer me sve skupa došlo 20 CAD (100 kn)

Nisam vičan raditi u autocadu pa sam nacrt napravio u Xari koju sam nekad davno koristio i za moje potrebe je dovoljno precizna tj. ako je rupa 22mm onda je tako i isprintana na papir. Taj nacrt sam zalijepio na jednu ploču i zatim je spojio s drugom ( Duct tape) i zatim kružnom pilom za rupe (hole saw) izbušio rupe srećom to imam na poslu sve dimenzije koje su mi trebale (22mm za 30ml bočicu, 33mm za 60 ml i 44mm za 120 ml ). Donja ploča se ne buši osim rupa za odstojnike stavio sam odstojnike s donje strane klasični vijci 3mm s upuštenom glavom a u spoj sam zašarafio ove plastične i odrezao tako da mi je mogla doći srrednja ploča pa opet odstojnici i gornja ploča pričvrščena također s vijcima s upuštenom glavom.

Nacrt ( dimenzije 200x200 mm )

slika

Pile su nešto slično ovome

slika

Ovako je to izgledalo sastavljeno, hebali ih kinezi za zaštitu pleksija ne koriste foliju već nekakav papir kojeg je dozlaboga teško očistiti, ove rupe za modove imam u planu pobrusiti dok mi bude dostupna neka mini brusilica (dremel)

slika

slika

Prije toga sam napravio prototip od materijala kojeg sam našao u trgovini ali s dvije ploče pa su bočice bile dosta nestabilne tako da sam konačni model odlučio raditi s tri ploče i da donje dvije budu malo duže te taj prostor iskoristiti za modove i tankove

Povratak na vrh

PostPostano: 13 vel 2020 21:16 

odlično si to napravio. kad budem nekog vidio da ima takvu ovu ću ga uhvatit da mi to zbuši. hvala

Povratak na vrh

PostPostano: 13 vel 2020 22:39 

Kod nas u hr je to lakše riješiti jer imaš ove koji rade reklame i oni ti to mogu izrezati laserom a imaju i pleksi, a hebiga ja sam u selendri 200 km do prvog većeg grada tako da se moram snalaziti kako mogu.

Povratak na vrh

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: