Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 20 ruj 2017 11:12. Sada je: 20 ruj 2017 11:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re:
PostPostano: 17 lip 2017 16:55 

fek0 je napisao:
savjeta na forumu ima i previse, malo citati treba. iduci puta potopi u pg ili 95% alkohol...rakija ima previse vode. uopce necu niti spominjati da nemas pojma koju kolicinu nikotina ces dobiti...a nepoznavanje tog podatka moze dovesti do prilicno nezeljenih posljedica.

Sent from my F5 using Tapatalk

Istina.. vodu sam mislio djelomicno rjesit isparavnjem skupa s alkoholom.. naravno nebih to ispario skroz.. da ne bude pre gusto... onako taman da razrjedi vg.. radi rjedjenja VGa sam bas mislio da je super sto ima vodu.. sto se nikotina tice pocet sa sa kap na mililitar.. pa vidjet gdje sam.. ko zna mozda ispadne super :kina: xD

Hvala svima na dobrodoslici!

Povratak na vrh

Naslov: Re: Pozdrav!
PostPostano: 20 lip 2017 22:36 

Evo, mogu ja ti podijeliti svoja iskustva sa NET (naturally extracted tobacco) od prije godinu i pol cca. Stavio "domaći duhan" (stvarno kvalitetan-rezani, san svakog strastvenog pušača), prelio ga sa medicinskim etil alkoholom (mislim 80-90 % - ne sjećam s više) da ga prekrije, te dodao oko 10-ak% PG od količine alkohola koje koji sam nalio, te stavio na toplo oko 2 tjedna (zatvoreno). Nakon toga procijedio kroz onaj filter za mocca kavu, stavio na toplo da ispari alkohol i dobio koncentrat "arome" u PG-u. Tada sam tražio aromu svježe sušenog duhana, no nažalost, ovo je imalo aromu nakvašene cigarete TM, meni nije odgovaralo, no nekim koji su bili u početku parenja, čak je i pasala ta nostalgija, makar i za "mokrim" duhanom". Neko pojačanje nikotina u gotovoj tekućini (stavljao sam oko 10% - max 20% u bazu), odnosno rastvaranje istog u ovoj "aromi" nisam osjetio, a koliko sam i čitao nikotin se slabo ekstrahira iz prirodnog duhana na ovaj način (otapanje u etil alkoholu i PG-u).
Osobno moje mišljenje da ćeš iz ovoga svoga više dobiti aromu rakije nego duhana (odnosno aromu rakije i pokvašene cigarete :zu: )
No svakako, sretno u eksperimentiranju :plus: izvjesti svekoliki auditorij što si na kraju dobio ;)

Povratak na vrh

PostPostano: 22 lip 2017 15:40 

dado_ je napisao:
Evo, mogu ja ti podijeliti svoja iskustva sa NET (naturally extracted tobacco) od prije godinu i pol cca. Stavio "domaći duhan" (stvarno kvalitetan-rezani, san svakog strastvenog pušača), prelio ga sa medicinskim etil alkoholom (mislim 80-90 % - ne sjećam s više) da ga prekrije, te dodao oko 10-ak% PG od količine alkohola koje koji sam nalio, te stavio na toplo oko 2 tjedna (zatvoreno). Nakon toga procijedio kroz onaj filter za mocca kavu, stavio na toplo da ispari alkohol i dobio koncentrat "arome" u PG-u. Tada sam tražio aromu svježe sušenog duhana, no nažalost, ovo je imalo aromu nakvašene cigarete TM, meni nije odgovaralo, no nekim koji su bili u početku parenja, čak je i pasala ta nostalgija, makar i za "mokrim" duhanom". Neko pojačanje nikotina u gotovoj tekućini (stavljao sam oko 10% - max 20% u bazu), odnosno rastvaranje istog u ovoj "aromi" nisam osjetio, a koliko sam i čitao nikotin se slabo ekstrahira iz prirodnog duhana na ovaj način (otapanje u etil alkoholu i PG-u).
Osobno moje mišljenje da ćeš iz ovoga svoga više dobiti aromu rakije nego duhana (odnosno aromu rakije i pokvašene cigarete :zu: )
No svakako, sretno u eksperimentiranju :plus: izvjesti svekoliki auditorij što si na kraju dobio ;)

Hvala na feedbacku! Evo mocka se vec 20ak dana.. vape jos nije stigo a svakako cu javiti rezultat xD btw VG kupujete u ljekarnama?

Povratak na vrh

PostPostano: 22 lip 2017 18:37 
Administrator

Abishua je napisao:
Hvala na feedbacku! Evo mocka se vec 20ak dana.. vape jos nije stigo a svakako cu javiti rezultat xD btw VG kupujete u ljekarnama?

Trazi Kemigov VG.
Neke ljekarne muckaju glicerin koji je neupotrebljiv za parenje. Uzmi kilogram Kemig VG i miran si.

Povratak na vrh

PostPostano: 23 lip 2017 09:48 

Kinta je napisao:
Abishua je napisao:

Trazi Kemigov VG.
Neke ljekarne muckaju glicerin koji je neupotrebljiv za parenje. Uzmi kilogram Kemig VG i miran si.

Super, puno hvala. Samo da jos pitam, jel ga ima po ljekarnama inace il cu morat iz zagreba narucit?

Povratak na vrh

PostPostano: 23 lip 2017 16:05 
Administrator

Abishua je napisao:
Kinta je napisao:
Trazi Kemigov VG.

Super, puno hvala. Samo da jos pitam, jel ga ima po ljekarnama inace il cu morat iz zagreba narucit?

Ima ga svaka bolja ljekarna. Ako trenutno nema narucit ce oni i doci ce za 2-3 dana.

Povratak na vrh

PostPostano: 23 lip 2017 16:43 

Kinta je napisao:

Ima ga svaka bolja ljekarna. Ako trenutno nema narucit ce oni i doci ce za 2-3 dana.

jesssss :plus:

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 24 lip 2017 12:01 
Moderator

ili odes na kemigov online shop i kupis.

Sent from my F5 using Tapatalk

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 26 lip 2017 10:16 

:wel:

Povratak na vrh

PostPostano: 26 lip 2017 19:01 

:wel:

Povratak na vrh

[ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2