Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 22 ruj 2018 00:22. Sada je: 22 ruj 2018 00:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 200 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: NIBIRU !!!
PostPostano: 19 pro 2012 12:44 
Administrator

Spremni za petak? :)

Ja bi ovo iskoristio kao vikendicu u dalmaciji. Bar bi se dobro spavalo.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 pro 2012 13:07 
Moderator

slika ovo sam spremio za početak, a ovaj zaklon će poslužiti ko i bilo koji.slika slika

Povratak na vrh

PostPostano: 19 pro 2012 15:03 

Inace ljudi u takva skloništa stavljaju konzerviranu hranu, ali dobro, ako si ti izabrao konzerviranu pivu valjda znas sta radis

Povratak na vrh

PostPostano: 19 pro 2012 15:21 
Moderator

Kinta je napisao:
Ja bi ovo iskoristio kao vikendicu u dalmaciji. Bar bi se dobro spavalo.

Hehehe.. da znaš da sam ja već razmišljal prije koju godinu o necem takvom slicnom!
Ne trebaš građevinsku dozvolu.. na površini imaš samo neku nadstrešnicu gdje boraviš preko dana, a kad padne noć povuceš se u odaje na miran san.

Povratak na vrh

PostPostano: 09 sij 2013 20:54 
Administrator

Phil je napisao:
Inace ljudi u takva skloništa stavljaju konzerviranu hranu, ali dobro, ako si ti izabrao konzerviranu pivu valjda znas sta radis

Kakava piva, u ovo ide samo teski alkohol i lake zene.

................................................................................................................

Asteroid Apophis danas će se najviše približiti Zemlji, i to na oko 14,5 milijuna kilometara te će se potom udaljavati. Iako su ranije procjene govorile da asteroid ima promjer 270 puta 60 metara, najnovija procjena pokazuje da je velik 325 puta 15 metara.

– S dvadesetpostotnim povećanjem u promjeru od 270 do 325 metara smatramo da je zapravo riječ o 75 posto povećanja u volumenu ili masi asteroida – kazao je Thomas Muller s Instituta Max Planck.

Svemirski teleskop Herscher pratio je tijekom vikenda kretanje asteroida i napravio i nove fotografije asteroida koje je objavila Europska svemirska agencija.

Inače, Apophis je tip asteroida koji nosi nadimak 'asteroid smaka svijeta', a nakon njegova otkrića 2004. godine neki od njih su pisali da su šanse da udari u Zemlju 2,7 posto u travnju 2029. godine. No, Europska svemirska agencija to je odbacila jer će, prema njihovim izračunima, Apophis tada proći pokraj Zemlje na udaljenosti od 36 tisuća kilometara. U 'naše susjedstvo' asteroid će se opet vratiti 2036. godine, no još se ne zna na kojoj udaljenosti.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 sij 2013 20:04 
Administrator

U PETAK, 15. veljače, pored Zemlje će projuriti 40-metarski asteroid nazvan 2012 DA14. Proći će na udaljenosti od oko 24.000 kilometara od Zemlje što je bliže od brojnih satelita.

Prema NASA-inim podacima, ne postoji opasnost od sudara asteroida 2012 DA14 sa Zemljom, ali riječ je o proletu na rekordnoj blizini.

Međutim, znanstvenici će kretanje 2012 DA14 pomno pratiti, jer će proći bliže od putanja mnogih umjetnih satelita.

Promjer asteroida je oko 40 metara, dakle ne spada ni u jako velike niti u male, a vjerojatno je stjenovitog sastava. Procjenjuje se da je težak oko 130.000 tona, a otkriven je 23. veljače 2012. iz zvjezdarnice u Španjolskoj.

Zasad još nije poznato hoće li gravitacija Zemlje utjecati na putanju asteroida.

Prema pisanju Mirrora ovaj će se asteroid vraćati svake godine, a šteta koju bi mogao napraviti nije zanemariva jer bi, da do udara dođe, mogao uništiti grad veličine jednog Londona. Vodeće vlade svjetskih sila trenutačno razmišljaju o tome kako da u budućnosti unište slične asteroide ukoliko se pokažu prijetnjom za čovječanstvo. Postoji niz različitih prijedloga, a najizglednije je da će se asteroid pokušati izbaciti iz putanje pomoću raketa.

Povratak na vrh

PostPostano: 12 vel 2013 12:09 
Administrator

Povratak na vrh

PostPostano: 15 vel 2013 09:36 
Administrator

Kiša meteora je pogodila Rusiju, točnije područje iznad središnjeg Urala. Ruski mediji javljaju da su meteoriti izazvali paniku, čule su se jake eksplozije, a ima i ozlijeđenih.

Po podacima ruskog Ministarstva unutrašnjih poslova, najmanje je stotinu osoba zatražilo medicinsku pomoć. Nisu prijavljene ozbiljne ozljede, većinom je riječ o ozljedama od krhotina stakla.
Navodno je nekoliko ljudi ozlijeđeno od stakla koje se rasprslo u osnovnoj školi u Chelyabinsku, nakon pada meteora. Izvješća o šteti još pristižu.

Ruski RT.com javlja da se jaka svjetlost vidjela u regijama Chelyabinsk, Tyumen i Sverdlovsk. Svjedoci su ispričali da su eksplozije bile tako jake da se činilo kao da su istodobno udarili potres i grmljavina, te da su se na nebu vidjeli ogromni tragovi dima. Neki su vidjeli goruće objekte kako padaju na zemlju. Također, neki svjedoci javljaju da im je eksplozija izbila prozore, da su se zgrade tresle, a navodno nisu radili ni mobiteli.

Tabloid Lifenews je objavio da je najmanje jedan pali meteor napravio štetu u Chelyabinsku: navodno se zabio u zid u blizini tvornice cinka.

Ministarstvo za hitne situacije je na teren uputilo tri letjelice koje će izviditi situaciju i moguće lokacije udara meteorita, javlja RT. Evakuirane su poslovne zgrade u Chelyabinsku, a roditeljima je poručeno da odu po djecu u vrtiće i škole, te da ostanu u domovima.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 vel 2013 10:31 
Administrator

Russia Today javlja kako je liječničku pomoć zatražilo čak 250 ljudi, neke škole su evakuirane, a dio meteorita navodno je pogodio jednu tvornicu. Nad gradom se nadvio gusti dim.

Istovremeno, iz ruskog Ministarstva za krizne situacije stižu dvojaka priopćenja. U jednom se tvrdi da se radi o kiši meteora dok se u drugom tvrdi kako je riječ o jednom meteoritu.

Prema posljednjim informacijama, na terenu je 20.000 spasioca. Tri zrakoplova nadziru regiju. Svjedoci događaja kažu da se čula snažna eksplozija te su u jednome trenu pomislili kako se radi o potresu. Neki kažu kako su vidjeli da s neba padaju 'vatrene kugle'.

- Meteor se raspao iznad Urala, djelomično sagorjevši u nižim slojevima atmosfere. Komadi meteora dosegli su Zemlju i pali u slabo nastanjene zone područja Čeljabinska, priopćila je lokalna podružnica ruskog ministarstva za izvanredna stanja.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 vel 2013 11:10 
Administrator

NOVO 9:20 Prema novim podacima Ministarstva za krizne situacije oštećene su brojne zgrade u čak šest ruskih gradova u oblasti Čeljabinsk, a pomoć liječnika zatražilo je čak 500 ljudi, javlja Russia Today. Policija kaže kako bi ta brojka mogla još rasti.

Oleg Malkov, znanstvenik sa Sveučilišta u Moskvi, rekao je za novine Komsomolskaya Pravda da meteorit nije na vrijeme detektiran jer je dolazio iz smjera Sunca.

- Mi možemo registrirati jedino meteore koji dolaze iz smjera noćnog neba, rekao je Malkov.

Izmjeren je i nivo radijacije te je utvrđeno da je na normalnoj razini.

Povratak na vrh

[ 200 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: