Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 17 pro 2017 16:00. Sada je: 17 pro 2017 16:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 1 post ] 
Autor Poruka
 Naslov: Smalji ili prestani
PostPostano: 09 ožu 2016 20:08 

Dobar dan, ja sam Ivan (sad kao ono "Bok Ivane" sa lječenja)

Pomalo sam počeo pušit sa cca 9 god u 2. 3. raz osnovne škole, jbg tako društvo starije, 7kn kutija cigara, kul osječaj dok pušiš iako svaki 5. dim stvarno uvučeš... onaj napeti osječaj dok se sakrivaš od svih.. sa 12 god aktivni pušać, nas 4 u društvu, mange.. tad smo išli biciklima u šk, skupimo se, svaki po 2-3kn i eo kutija cigara (kod domači švercera je kutija nekog otrova bila 6-9kn ovisno o marki) i to bi mi imali 2 dana.. nije bilo bitno što su stariji pričali "ostat češ mali" (i jesam :D )

napravio sam u 5. raz prekid od koji mj i onda kad su se u trgovinama pojavile "slim" cigare, opet se počelo..

skrivanja od roditelja, večine ljudi na ulici, jer te večina zna ko si i čiji si a ti njih neznaš, tipični problemi pušenja u selu :)

sa malo manje od 15 god u dom u Moravice, cigare su tad več bile oko 16kn najjeftinije. i tad su moji već znali i redovno mi kupovali u Bosni po 4kn kutija. Tu se dosta pušilo ali se dosta i djelilo s moje strane, kasnije se i žicalo i tako u krug.

4. srednje ja na kutiji dnevno (ok uz par komada podjeljeno iz kutije) ili sam večinom sam sebi lago..

završio školu, vratio se kući, radi u šumi, radi na baušteli.. sve što popušim odma i izbacim iz sebe kroz fizički poso..
par mj nije bilo šume, za baušteu kiša stalno, par mj se to razdužilo, pušenje ugl ostalo isto

20-ak god ja se ranim jutrom oko 13:52 probudim i ostanem u krevetu kašljat par minuta i onda se ustanem, pljunem na kera, ker sjedne samo kad ga pogodim..

i onda sam sam sebi reko NEŠ VIŠEE
guglaj o struji..
njuškalo, lokalne oglasne ploće (fb) i u mom mjestu nađem e-cigaretu, onu što izgleda ko prava.. doneo kući, punjač, par sati se to punilo.. nešt kemijo, prvi "dim" puna usta tekučine, nešt smrdi.. gore nego cigara..

aj par dana sam se s tim borio, 1. dan u šumi, "puš pauza" ecig iz đepa, ono sranje se raspalo, aj hitim ja to i zapalim..

opet nakon koji tjedan njuškalo.. blister EVOD 160kn u Vinkovcima, bio mi 21. rođ i da se počastim..
kupio ja to, prvi dan je stojalo u paketu, novo..

2-3. dan ja to pomalo počeo navlačit cuclat, zanimljiva naprava koja pravi dima više od cigare ali ima bolji okus i miris...

borio sam se s tim, smanjio cigare upola skoro, oko 7-8 dnevno uz ecig

to se 493 raspalo u šumi i baušteli (takav poso)

i onda sam odlučio uložit dodatne napore u to jer sam vidio da ujutro više ne kašljem, kad se zaradim nema "puš pauza" ili disanja na škrge..

opet par sto kuna kasnije ja smanjio još više cigare, na 3 dnevno, uz kavu poslje jela moram zapalit..

sad kad imam opreme i koju koristim dnevno i u krug po cjeli dan, zapalim cigaru nekad kad mi baš dođe.. nije neki okus ali eto.. ne mogu radit nešt i onda parit, cigaru zakačim za usta i onda tako stoji po par sati nekad i onda ju bacim jer je neču zapalit..

i tako sam več par mj, preko 5mj se tako borim sa brdom opreme i tom cig-2 koje zapalim na dnevnoj bazi.. ali kašlja nema, kondicija mi se vratila iako ništa sad ni ne radim fizički teško ni ništ, 40kg vreću stavim pod ruku i nosim ju cca 250m bez nekog teškog disanja ili stajanja da uhvatim zraka..

to je moja cjela priča sa e-cig..
pomogla mi je stvarno puno..

Ivan Lukinac

Povratak na vrh

[ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.