Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 30 tra 2017 22:41. Sada je: 30 tra 2017 22:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Muke po Androidu
PostPostano: 12 srp 2013 15:31 

Evo gac..., za sve koji imaju Android "pametne" mobitele..., nekoliko boljki koje muče vlasnike precijenjenih Samsunga SG4 i drugih koji vrte JB stock romove...

Nemogućnost instalacije aplikacija na vanjsku SD karticu jer aparat dijeli unutarnju memoriju na memoriju telefona i unutarnju SD karticu - malo smiješno.., no tako je...ili pak spremanje glomaznih karti za navigaciju kao što je Copilot...
Stoga SD kartica na žalost služi samo kao skladište fotki, filmića i glazbe...

No rootanjem mobitela (gubite garanciju), ali i postižete to da iznađete rješenje za prethodni problem...

https://play.google.com/store/apps/deta ... W91bnQiXQ..

U linku je rješenje za navigaciju koja se neće instalirati (karte) na SD karticu...[ROOT] FolderMount

Dakle instalirate Copilot sve ko normalno (sa App2SD se prebaci aplikacija na unutarnju SD memoriju) i skinete karte koje vam trebaju (što više to bolje - tj. koliko dozvoljava unutarnja SD memorija telefona)...

Instalirate ovu app iz linka - i slijedite uputstva.., vrlo je lako - a aplikacija napravi "sliku" foldera Copilot na vanjskoj SD kartici.
Na unutarnjoj memoriji još uvijek postoji folder Copilota (sada je prazan), ali samo zato da "prevari" mobitel i uputi ga na datoteke koje su sada na SD kartici - fantastično....

Tako se u besplatnoj varijanti programa mogu prebaciti 3 foldera koji zauzimaju najviše mjesta na unutarnjoj memoriji tj. "unutarnjoj SD" kartici na vanjsku..., dok platišna verzija nema ograničenja...

Aplikacija mora biti instalirana u memorjiu telefona - ne na unutarnju SD karticu...., tako da ona pri pokretanju automatski montira linkove do vanjske SD kartice...

Drugo rješenje je program: Link2SD https://play.google.com/store/apps/deta ... msyU0QiXQ..

On ne premješta foldere već glomazne aplikacije - poput igrica koje su danas sve veće i veće..., dio, ali manji ostaje u oskudnoj memoriji telefona, a veći dio ide na vanjsku SD karticu...koja mora biti particirana na 2 primarne particije da bi program mogao željeno linkati, naravno ovo podrazumijeva da je telefon rootan...
Aplikacija je potpuno besplatna, a još jedna dobra stvar je da stalne nadogradnje sistemskih aplikacija Androida može ugraditi u sustav i tako znatno smanjuje zauzeće ROM-a...

Ovo je to za sada..., ako netko drugi ima kakav dobar savjet ili program - neka se pridruži...

The world will know that free men stood against a tyrant, that few stood against many...

Povratak na vrh

Naslov: Re: Muke po Androidu
PostPostano: 12 srp 2013 17:07 

Ma rootanje sluzi da ocistis telefon od tvornickih aplikacija i ubacis u njega custom rom i to najbolje tvornicki bez aplikacija. Potom spustis takt sa nekim cpu clockom da baterija traje tri puta duze. Kakvo igranje :grin:

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 12 srp 2013 21:30 

Najznačajnije usporavanje trošenja baterije dobiva se isključivanjem 3G servisa tj. mreže..., 2G je dovoljna za razgovore i sinkronizaciju....meni sada napunjena baterija traje duplo duže, a kad trebam nešto updejtati ili proguglati po potrebi je uključim ili se kačim na wifi...
Oni svi programi za štednju baterije dodatno troše resurse androida pa nisam siguran koliko pomažu tj. odmažu...

The world will know that free men stood against a tyrant, that few stood against many...

Povratak na vrh

PostPostano: 12 srp 2013 21:37 

Ako Vam je muka tipkati po sićušnim touchscreen tipkovnicama - rješenje je SWYPE tipkovnica, a košta samo 5,90 kn..., i počnite diktirati..,

Prepoznavanje glasa (ima hrvatsku lokalizaciju) je zadivljujuće točno, a može se skinuti jezika koliko želiš..., pa tko ne zna pravilno pisanje stranog jezika, a izgovara donekle...to je rješenje....., jedino okolina oko vas mora biti tiša, dakle bez buke i morate izgovarati riječi razgovjetnije i donekle sporije od normalnog govora...
Od početka koristim samo nju.., niti ne pomišljam na druge....

Povratak na vrh

PostPostano: 12 srp 2013 21:54 

A zasto placat nesto kad mozes imat dzabe...skines app blackmart alpha i sve skidas dzabe,od sitnica po dolar dva do navigacija od 70 dolara...pirat bio,pirat cu ostat:-D

Sent from HTC Viper DHD

Povratak na vrh

PostPostano: 12 srp 2013 21:58 

Bilo mi je žao ne platiti za nešto tako dobro...., nisam ni ja pristaša kupovine.., ali ovaj puta svaka lipa je debelo opravdani trošak... SWYPE je hebeno predobra tipkovnica...puno bolja kupovina od kugle sladoleda...

Povratak na vrh

PostPostano: 13 srp 2013 23:52 

Samo mali ispravak. Nešto nam je dobro donjela i EU. Od 1.7 root-anje mobitela NE KRŠI garanciju. Ne znam sada točno kako se zove ta EU direktiva, ali puno se o tome pisalo na XDA forumu. Bilo je pametnih servisa koji su odbili pod garanciju primiti rootan mob, ali nakon posjeta odvjetnika su likovi dobivali nove mobitele, odvjetničke troškove plaćene i par poklona ;-).

Jer ako root krši garanciju, onda i instalacija linuxa/windowsa/reinstalacija windowsa/linuxa isto krši garanciju na komponente u računalu.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 srp 2013 11:31 

@zorane89

Hvala na informacijama.., ponukao si me da to uguglam... i gle stvarno...

http://matija.suklje.name/rooting-and-f ... anty-in-eu

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1998801

Dakle.., sažetak... - Slobodno rootajte mobitele (ako znate što radite), ako baš želite ili morate, ako se dogodi kvar (softverske prirode), bolje da ga sami riješite vraćanjem u prvobitno stanje (factory reset ako je moguć) - ili naravno flešanjem sa Stock ROM-ovima koji se mogu naći na internetu...

Ako pak niste vršili nikakve softverske modifikacije i kvar je hareverske prirode u prvih 6 mjeseci korištenja ne morate ništa dokazivati prilikom reklamacije uređaja..., ako se kvar dogodi nakon 6 mjeseci opet garancija vrijedi, ali sada prodavatelj ako sumnja da je neka vaša akcija uzrokovala kvar mora to i dokazati.., inače je kvar već postojao....

Modifikacija softwera
Ako ste vršili rootanje uređaja i uređaj se može vratiti u prvobitno stanje, a problem i dalje postoji - dakle mijenjanje softvera uređaja nije razlog neispravnosti uređaja i garanicija vrijedi...
Opet ako ste izvršili rootanje i uređaj se ne može više vratiti u prvobitno stanje to opet nije softverska nego hardverska greška...
Jako je mali broj grešaka tj neispravnosti koje uzrokuje softverska modifikacija - kao npr. oštećenje zvučnika koji je "puko" od naprezanja jer se poništilo do koje granice se može dodavati glasnoća...

Povratak na vrh

PostPostano: 22 kol 2013 13:26 

a i ako te muči garancija i root-anje, ako ti se sjebbb nesto, uvijek možeš root-at na stock ROM i resetirat brojač da ovi ne skuže :)
Ja to prakticiram :) :arhitekt:

Povratak na vrh

PostPostano: 29 tra 2014 10:49 

Ono što mi je smetalo u mom prvom postu na ovoj temi sada zahvaljujem Bogu da je tako kod mog THL W200S mobitela...

Dakle mobitel ima pregršt unutarnje memorije 6GB za aplikacije koje su bliske sustavu (tj. ne mogu se prebacivati) i 22GB slobodno za aplikacije koje se mogu prebacivati + fotke.., video, navigaciju i ostalo....

Gotovo da i nije potrebna dodatna memorija.., no kako imam SDHC micro od 16GB pa da je ubacim i super...., telefon očitava i tu dodatnu memoriju.., naravno imam mogućnost biranja koju ću memoriju odabrati kao skladište za zapisivanje (super za potrebe kamere i fotića) da mi ne puni unutarnju bržu memoriju (dakle unutarna i vanjska SD kartica - tako to razumije ovaj android....)...

Naravno iako i nije bilo generalno potrebe za rootanjem..., ROOTAO sam ga jer bez toga slijedeće stvari na mobitelu se ne mogu odraditi i to iz nekoliko prostih i nadasve važnih razloga:

1. Želim punu kontrolu nad procesima u mobitelu...

2. Možda neke aplikacije koje mi nisu potrebne želim deinstalirati , kao što je facebook....koji dosadno sjedi u ramu jede resurse i bateriju...

3. Ne želim reklame na mobitelu - za to je odličan Lucky patcher - vrlo lako se možete riješiti dosadnih reklama u besplatnim aplikacijama....

4. Želim potpuno funkcionalan Anti virusni program kao što je Avast - i koji nudi i firewall - moguć samo ako je mob rootan.., kako bi ja odredio koje aplikacije mogu, a koje baš i ne bih da mi stalno komuniciraju sa internetom...a da nisam niti svjestan što i kako rade i kome šalju osjetljive podatke...

5. Želim napravit potpuni backup svega što imam na mobitelu (bar onog bitnog - sustav i aplikacije) te putem CWM i nekih drugih aplikacija može lako napraviti backup, ali mora imati bar CWM koji lijepo napravi sliku na unutarnju ili vanjsku memoriju i u slučaju da nešto zabrljam.., mogu vrlo lako u trenutku vratiti sve u idealno stanje bez gubitka cijelog dana da mobitel ponovo osposobim kakav je bio...

6. Zapravo želim iskoristiti sve što mi ove pametne naprave danas omogućuju...., a to opet nije moguće ako telefon nije rootan...

Drugi...., recimo kao moja žena.., želi da joj je mobitel lijep..., i to je to..., ove stvari što sam nabrojao su joj totoalno nebitne....

Povratak na vrh

[ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl, Google [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: