Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 25 kol 2019 16:29. Sada je: 25 kol 2019 16:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 19 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re: Grčka zabranjuje e-cigaretu?
PostPostano: 15 pro 2011 17:25 
Administrator

Phil je napisao:
Procitah danas u ozbiljnim novinama 24sata, da Grci zabranjuju e-cigaretu zbog kemijskog nikotina. Jel cuo itko za to?

Bilo bi mozda jasnije da das link ili c/p. Ovako nemam blage veze sto bi to bio kemijski nikotin. Glicerin se moze dobiti ˝prirodnim˝ putem ili sintetizirati. Pretpostavka je da se i nikotin moze sintetizirati. Ako mogu klonirati ovce ziher mogu i ovo.
Ako je pak rijec u ˝necistim˝ tekucinama to i opet ne drzi vodu, jer je sve tu 98-99,5%. Cisce od Metaxe u svakom slucaju.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2011 19:27 

Stavio bih link, ali vidio sam u tiskanom izdanju. I prenio kako je pisalo - kemijski nikotin. Ali to je 24 sata, ekipa nepismenih pa je upitnik što je pisac htio reci

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2011 19:33 
Administrator

Jel to ovo:

U Grčkoj će na javnim mjestima biti zabranjena upotreba elektronskih cigareta, koje se koriste za odvikavanje od pušenja, a odluka je uslijedila nakon što je Nacionalna agencija za lijekove utvrdila da neke ovih cigareta sadrže hemijski nikotin.

Generalni sekretar grčkog Ministarstva zdravstva Andonis Dimopulos pojasnio je da će upotreba elektronske cigarete biti zabranjena u javnom zatvorenom prostoru, dok će za nepoštivanje zabrane kazna za fizičko lice biti od 50 do 500 evra, a za vlasnika objekta 1.000 evra.

Hiljade građana reagovalo je oštro na zabranu Ministarstva zdravstva, javili su grčki mediji.

Državna hemijska laboratorija, koja je vršila ispitivanja saoštila je da elektronske cigarete sadrže nikotin i da do sada nije izdala licencu za prodaju ovog proizvoda na grčkom tržištu.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2011 20:24 

To je to, bez zadnja 2 paragrafa. Iako nije pisalo isključivo za zatvorene prostore kao ovdje, več da će općenito biti zabranjena. A dodali su i da će biti te kazne.

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2011 00:05 

I sad bi mi mogli mlatit do beskraja.....
Po tome bi trebali zabranit flastere, zvakace, itd. itd.
Ali ne. Zabranit ce parenje samo zato jer nemaju nacina da poberu lovu od toga. A prodaja cigareta im garantirano opada.
Negdje sam procital da je u hrvatskoj prodaja cigareta pala 30%. Dobar dio otpada na šverc sa kojim se bore vise - manje uspjesno. Ali od e cigarete nemaju skoro nikakve koristi i mislim da je samo pitanje vremena kad ce neko istu pizdariju napravit i kod nas. Nazalost, izgleda da pohlepi raznoraznih drzava i drzavica nema kraja.
Sve se svodi na "harač rajo, harač"
A ako se to i dogodi kod nas, svi oni mogu stat u red i podudlat moj nikostick. Jer nakon skoro tri godine nepusenja, siguran sam da se na cigarete vise ne vracam.

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2011 00:10 

Baš tako... a ono što smo druženjem po ovim i ovakvim forumima naučili je da, ako zatreba, umemo i sami napraviti kompletnu e-cigaretu :)
Dakle, džabe se trudite ;)

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2011 17:27 

Vidiš da su rekli da će kažnjavat konzumiranje. Il prodaju? Il oboje? Šta će u biti kažnjavat? U svakom slučaju jesu prozirni ali teško se sa rogatim bost :(

Povratak na vrh

PostPostano: 17 pro 2011 15:47 
Administrator

Bas se lijepo slazemo oko otimacine pucanstvu od drzavnog aparata.

Citam bas sad neke certifikate o nikotinu i veli da nikotin nije kacerogen. Sto i znamo jer su kancerogeni svi oni dodaci koje stavljaju u cigarete.
Nikotin je jak otrov. Istina, ovaj 99% nikotin u pakiranju od 50ml je tocna kolicina koja ce ubiti stakora od kilograma. A ta kolicina nikotina je dovoljna za dvogodisnje parenje i ovakvom hardvaperu kao sto sam ja.
I sto sad? Ako i kad dodje vrijeme dostaviti tuzbu Jasni Omejec?
:finger:

Povratak na vrh

PostPostano: 17 pro 2011 17:34 

Kinta je napisao:
I sto sad? Ako i kad dodje vrijeme dostaviti tuzbu Jasni Omejec?
:finger:

Ako si stari partizan ili bivši premijer perec republike to će biti rješeno u par dana. Ako nisi... Nema ti pomoci...

Povratak na vrh

[ 19 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: