Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 24 lis 2021 01:12. Sada je: 24 lis 2021 01:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: MANJE ZLO? Elektronske cigarete oštećuju pluća
PostPostano: 05 ruj 2012 08:09 

Elektronske cigarete bi mogle oštetiti pluća jer se zbog njih u krv apsorbira manje kisika, tvrde grčki znanstvenici koji su svoje rezultate upravo predstavili na kongresu u Beču.

NIJE ZA DRUŠTVO
E-cigarete - prijelazna faza ili kronični problem?
OTKRILI SLABU TOČKU Jedino što ženu može natjerati da prestane!
GROZNA STATISTIKA! Riskirate najsmrtonosniji rak zbog malo užitka
Na stotine tisuća pušača koristi elektronske cigarete kako bi prekinuli ovisnost o cigaretama. Čuli su da je to sigurna alternativa pušenju, ali e-cigarete ipak nisu tako dobra stvar. Novo istraživanje ukazuje da bi mogle izazvati oštećenje na plućima.

Umjesto putem dima, elektronske cigarete prenose nikotin u organizam putem pare. No, ova naprava odmah izaziva porast otpora zračnih puteva u plućima - što znači da se u krv apsorbira manje kisika. U prosjeku, ovo djelovanje traje 10 minuta, objavljeno je na godišnjem kongresu European Respiratory Society u Beču.

Na tržištu ali bez kontrole

Sve elektronske cigarete se proizvode u Kini i ne prolaze bilo kakve sigurnosne kontrole. Da bi ispitali njihovu sigurnost, stručnjaci s atenskog sveučilišta testirali su osam nepušača i 24 pušača.

Svatko od njih e-cigaretu je koristio 10 minuta. Znanstvenici su im zatim mjerili otpor dišnih puteva. Kod svih je došlo do porasta otpora, što je trajalo oko 10 minuta. Veći problem uočen je kod pušača, nego kod nepušača.

Profesorica Christina Gratziou, predsjednica ERS Tobacco Control Committee, je rekla: 'Unatoč marketinškim uvjeravanjima da su bezopasne, mi i dalje ne znamo jesu li e-cigarete sigurnije od standardnih.'

Liječnici ne potiču pušače da se vrate običnim cigaretama već žele potaknuti proizvođače i prodavače e-cigareta da unaprijede kontrolu sigurnosti ovog proizvoda.

Povratak na vrh

Naslov: Re: MANJE ZLO? Elektronske cigarete oštećuju pluća
PostPostano: 05 ruj 2012 09:28 

:con: :hmm:

Povratak na vrh

PostPostano: 05 ruj 2012 09:30 

mi i dalje ne znamo jesu li e-cigarete sigurnije od "standardnih.'

to ti sve govori :)
ima tu puno ljudi koji pare godinama i nikom niš a meni otkad sam se ostavio cigara je puls pao sa 75b/m na 50b/m šta bi značilo da dobivam sasvim dovoljno kisika jer je to prosjek otkucaja za zdravog nepušača

I² Element18350/18650+kick, Ant-i-Mod +5V, Ergo69-Yenki69,UD Agi,IgoW

Povratak na vrh

PostPostano: 05 ruj 2012 12:49 

Nedavno je jedan parioc sa prijateljskog "slovenskog" foruma slikao pluca nakon samo 3 mjeseca parenja. S obzirom da je imao izvjesne probleme s plucima dok je pusio zadrzao se u poduzem razgovoru s doktorom koji nije mogao vjerovati da su pluca kao u male bebe. Nakon toga je na spirometriji postigao skoro 3x bolji rezultat sto je i njega samog zapanjilo. Ocito se nakon prestanka pusenja pluca ciste puno brze nego se to mislilo.

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 05 ruj 2012 13:29 

Corto_1973 je napisao:
Nedavno je jedan parioc sa prijateljskog "slovenskog" foruma slikao pluca nakon samo 3 mjeseca parenja. S obzirom da je imao izvjesne probleme s plucima dok je pusio zadrzao se u poduzem razgovoru s doktorom koji nije mogao vjerovati da su pluca kao u male bebe. Nakon toga je na spirometriji postigao skoro 3x bolji rezultat sto je i njega samog zapanjilo. Ocito se nakon prestanka pusenja pluca ciste puno brze nego se to mislilo.

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Mislim da zavisi od čovjeka do čovjeka, ali ja osobno sam probao nargilu sa voćem i nevjerovatno mi je bilo kako para koja je puna vlage od vode mi može olakšat disanje. BTW Voda sadrži Kisik, tako da bi se po meni moglo samo dobivat više kisika.

Povratak na vrh

PostPostano: 06 ruj 2012 22:57 
Veliki Cezar splitske podružnice

Meni je ineresantno to kako to da jos nitko nije dokazao da su stetne a stalno se nesto pise i pokusava dovesti do toga da ih stave u isti kos sa proizvodom koji ima 4000 stetnih tvari a od toga 70 toksicnih.
al nek su oni napisali da bi MOGLO,a ne da dovode.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ruj 2012 23:26 

Ma realno, obični ljudi još dugo neće znati koje su stvarne posljedice parenja AKO IH UOPĆE IMA zbog toga što ozbiljna i neovisna istraživanja još nisu napravljena.
Mislim da je svakom jasno da se rezultati bilo kojeg objavljenog "istraživanja" bilo čega - ne samo e cigareta - razlikuju u ovisnosti o tome tko je naručio i platio istraživanje više nego o tome tko je istraživanje proveo.
Trenutno su na jednoj strani vlade koje ubiru strašne novce od nameta na duhanske proizvode i duhanska industrija koja ne želi da se baza korisnika njihovih proizvoda smanjuje drugačije nego prirodnim putem, a na drugoj strani proizvođači i distributeri e cigareta i prateće opreme i potrošnog materijala.
Mi koji parimo i oni koji se (još) premišljaju smo između te dvije sukobljene strane i do nas će teško doći potpuno provjerljiva informacija.
Što se tiče tvrdnji da neki ljudi pare već godinama i nije im ništa mogu reći da sam pušio 25 godina sa religioznom predanošću i da niti meni nije bilo ništa. Nisam kašljao, nisam povraćao na četkicu za zube, mogao sam istrčati stazu do našeg jezera koje je na brdu - ali to ne znači da je pušenje neškodljivo.
Da ne mislim da je parenje manje zlo ne bih prestao pušiti cigarete. Da, definitivno sam osjetio da mi se njuh popravio i da imam nešto više daha nego prije....Samo mislim da će tek vrijeme pokazati na većem uzorku ljudi postoje li neželjene posljedice udisanja pare. Skoro sam napisao "posljedice parenja" - ali budući da ne možete ćuti akcent mogli bi to "parenje" drugačije protumačiti. :devil: :rotfl: :rotfl:

Povratak na vrh

PostPostano: 27 ruj 2012 00:51 

prije sam cesto :boxing: i dok sam moze se reci bio u nekoj kondiciji negdje oko 3 ili 4-te runde bih imao gadne krize sa disanjem i bolove u prsima i trbuhu. kasnije bi i to proslo ali bih kosntanto bio zapuhan. sada vec jedno godinu dana ako ne i vise nisam :boxing: samo :eat: :pivo: :eat: :vekerica: odem ja u tertanu ali vise zbog :afz:
i pozove mene frend neki dan na sparing malo i prolaze te runde a disanje ko u osnovnoj na tjelesnom. i :boxing: tako jedno sedam osam runda bez problema imao sam osijecaj iako nisam u kondiciji da bih mogao jos
e sad dali je parenje stetno ili nije neznam ali znam kako se moj organizam poceo ponasati nakon prestanka pusenja analognih

Povratak na vrh

PostPostano: 28 pro 2012 11:13 

SoulStealer je napisao:
Elektronske cigarete bi mogle oštetiti pluća jer se zbog njih u krv apsorbira manje kisika, tvrde grčki znanstvenici koji su svoje rezultate upravo predstavili na kongresu u Beču.

NIJE ZA DRUŠTVO
E-cigarete - prijelazna faza ili kronični problem?
OTKRILI SLABU TOČKU Jedino što ženu može natjerati da prestane!
GROZNA STATISTIKA! Riskirate najsmrtonosniji rak zbog malo užitka
Na stotine tisuća pušača koristi elektronske cigarete kako bi prekinuli ovisnost o cigaretama. Čuli su da je to sigurna alternativa pušenju, ali e-cigarete ipak nisu tako dobra stvar. Novo istraživanje ukazuje da bi mogle izazvati oštećenje na plućima.

Umjesto putem dima, elektronske cigarete prenose nikotin u organizam putem pare. No, ova naprava odmah izaziva porast otpora zračnih puteva u plućima - što znači da se u krv apsorbira manje kisika. U prosjeku, ovo djelovanje traje 10 minuta, objavljeno je na godišnjem kongresu European Respiratory Society u Beču.

Na tržištu ali bez kontrole

Sve elektronske cigarete se proizvode u Kini i ne prolaze bilo kakve sigurnosne kontrole. Da bi ispitali njihovu sigurnost, stručnjaci s atenskog sveučilišta testirali su osam nepušača i 24 pušača.

Svatko od njih e-cigaretu je koristio 10 minuta. Znanstvenici su im zatim mjerili otpor dišnih puteva. Kod svih je došlo do porasta otpora, što je trajalo oko 10 minuta. Veći problem uočen je kod pušača, nego kod nepušača.

Profesorica Christina Gratziou, predsjednica ERS Tobacco Control Committee, je rekla: 'Unatoč marketinškim uvjeravanjima da su bezopasne, mi i dalje ne znamo jesu li e-cigarete sigurnije od standardnih.'

Liječnici ne potiču pušače da se vrate običnim cigaretama već žele potaknuti proizvođače i prodavače e-cigareta da unaprijede kontrolu sigurnosti ovog proizvoda.

Vjerojatno su testirali one male e health cigarete koje uvlacis kao blesav da bi dobio tragove pare :) Kakav otpor ??? :kuc: Sveuciliste u Ateni jedno od najpoznatih osjetilo se pozvanim da na respektabilnom uzorku od 24... :kuc:
Nepismeni novinar tracerskih novina za 2 steke osrednjih cigareta napisa bombastican clanak :vom:

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2012 17:37 

Grci su bili kontradiktorni u vezi ove problematike...U roku od nekoliko dana u javnost su izasla dva suprotna clanka u vezi "otkrivenih" opasnih stvari u vezi parenja...

Znate da je tacna samo ona "istina" koja je bolje podmazana ;)

Mozda bi se nekome upalila lampica pa da postavi pitanje ZASTO se onda tobako bitange guraju u biznis sa e-cigaretama ?!?

Povratak na vrh

[ 11 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: