Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 28 sij 2021 18:14. Sada je: 28 sij 2021 18:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Pozitivne tjelesne promjene nakon prestanka pušenja
PostPostano: 06 pro 2011 14:42 
Administrator

Nakon mnogobrojnih novogodišnjih rezolucija, odricanja za vrijeme korizme, danih obećanja samima sebi nakon što ste noć prije pretjerali napokon ste smogli snage i prestali ste pušiti. Napravili ste veliki korak, no čekaju vas klasične ovisničke muke koje mogu, ako vaša želja i volja nisu dovoljno jake, vratiti cigarete u vaš život.

Kako bi vam pomogli da zadržite čeličnu volju, te da ukažemo trenutnim pušačima do kakvih sve pozitivnih promjena dolazi u tijelu dan, mjesec, godinu, deset godina nakon što se jednom zauvijek zgužva kutija cigareta i baci se u smeće.

20 minuta - Već nakon samo 20 minuta od prestanka pušenja počinju se osjećati pozitivni rezultati, smanjuje se broj otkucaja srca, te polako počinju dolaziti na normalu.

2 sata - Krvni tlak i otkucaji srca skoro su normalizirani, pojačava se periferna cirkulacija i prsti ponovno počinju biti topli. Nakon 2 sata javljaju se prvi simptomi odvikavanja od nikotina. Počinjete osjećati intenzivnu žudnju za cigaretom, javlja se nervoza, napetost i tjeskoba, pojačava se apetit, te nesanica ili dremljivost.

12 sati - Razina toksičnog ugljičnog monoksida u vašem tijelu vraća se u normalu, a ujedno se povećava razina kisika u krvi.

24 sata - Pušaći imaju 70 posto povećanu šansu da dožive srčani udar, a nakon samo 24 sata od zadnje cigarete postotak počinje opadati. Doduše još uvijek vam se crno piše, ali ste na dobrome putu.

48 sati - Nakon dva dana živčani završeci na našem jeziku i u našem nosu počinju ponovno rasti, te se polako pojačavaju osjetila njuha i okusa.

3 dana - Dobra je vijest da nikotina više nema u vašem tijelu, no nažalost to znači da će simptomi odvikavanja biti na vrhuncu. Učestali su fizički simptomi poput glavobolje, mučnine, a mogući su i grčevi.

2 do 3 tjedna - Možete podnijeti teže fizičke napore bez da ostajete bez zraka ili da vam bude mučno. Pojačava se cirkulacija, te pluća postaju sve čišća i sve lakše i lakše dišete. Kod većine osoba nakon dva do tri tjedna nestaju svi simptomi odvikavanja od cigareta.

1 do 9 mjeseci - Mjesec dana nakon prestanka pušenja pluća se počinju regenerirati, vrača im se potpuna funkcionalnost, te se drastično smanjuje rizik od infekcija dišnog sustava. Ovaj proces se događa i kod najžešćih pušaća, onih na koje se odnosi: "Pušiš kao Turčin".

1 godina - Rizik od srčanih bolesti smanjio se za 50 posto

5 godina - Mogućnost da doživite moždani udar se smanjila na onu razinu da ste mu podložni kao i osoba koja nikada u životu nije zapalila cigaretu. Oporavile su vam se sve krvne žile u tijelu.

10 godina - Nakon deset godina nepušenja prepolovio se rizik od raka pluća, usne šupljine, grla, jednjaka, bubrega, gušterače i mjehura.

15 godina - Rizik da doživite srčani udar ili neku drugu kardiovaskularnu bolest koja je povezana s pušenjem jednak je onome koji ima osoba koje nikada nije pušila.

Dugoročno gledano - Ako je vjerovati znanstvenicima i natpisima na kutijama cigareta pušaći umiru mlađi, dok ih onda nepušači oplakuju 14 godina jer toliko u prosjeku žive duže.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Pozitivne tjelesne promjene nakon prestanka pušenja
PostPostano: 06 pro 2011 14:50 
Moderator

15 godina - Rizik da doživite srčani udar ili neku drugu kardiovaskularnu bolest koja je povezana s pušenjem jednak je onome koji ima osoba koje nikada nije pušila.

NAKON 20 GODINA KREPAŠ PA TI SVE ISTO, AKO IMAŠ SREĆE DA TOLIKO POŽIVIŠ

p.s. a ti sigurno nebuš, ko ni ja, a znam još neke, zasad suživi....ali

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2011 21:20 

CHROMEX je napisao:

NAKON 20 GODINA KREPAŠ PA TI SVE ISTO, AKO IMAŠ SREĆE DA TOLIKO POŽIVIŠ

p.s. a ti sigurno nebuš, ko ni ja, a znam još neke, zasad suživi....ali

Kako ti umeš da utešiš,pa to je čudo :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2011 21:32 
Moderator

:hi: nije pesimizam, ali žalosna istina.
No živimo što dulji i parimo se :51:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2011 21:55 

Sve nas to čeka jednog dana,mada ja baš i ne žurim :hmm: .
A ne bi trebao ni ti,jer toliko toga još nismo probali .

Povratak na vrh

PostPostano: 14 pro 2011 20:24 

Ovde se opet sve vrti oko nikotina a ima ga i u parilicama dakle da li smo se stvarno ostavili il nismo pitanje je sad. Ja se osjećam bolje, ne boli me grlo više toliko često al mi zato pravi duvanski dim smeta puno više neg prije, začepi mi nos, smata me skroz, zaboli glava, ne znam kak sam mogla to konzumirat toliko puno godina. U slijedećoj pošiljci naručujem tekućine sa manje nikotina dakle ovo je super način za bezbolnije ostavljanje jer do sad nisam imala neke veće krize. U svakom slučaju, idem probat ić Chromexovom putanjom, do nule.
:plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 14 pro 2011 21:11 
Moderator

Bravo, to se cijeni, bitno je nešto imati u rukama, neki dim (paru),a nikotin nije bitan toliko.To je samo stvar navike, bar tako mislimo.Sve se može, samo malo volje.Parim već hmmmm...dugo, ne kanim prestati, ali nikotin tu i tamo, za gušte.
Istina bolje se čovjek osjeća (vjerojatno i žena), ne smrdiš, kuća ne smrdi, već je to puno.O financijskoj strani neću, to svi znamo.

Zaboravljam reklame u zadnje vrijeme, ali PARIMO SE :alexis:

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2011 00:02 

CHROMEX je napisao:
Bravo, to se cijeni, bitno je nešto imati u rukama, neki dim (paru),a nikotin nije bitan toliko.To je samo stvar navike, bar tako mislimo.Sve se može, samo malo volje.Parim već hmmmm...dugo, ne kanim prestati, ali nikotin tu i tamo, za gušte.
Istina bolje se čovjek osjeća (vjerojatno i žena), ne smrdiš, kuća ne smrdi, već je to puno.O financijskoj strani neću, to svi znamo.

Zaboravljam reklame u zadnje vrijeme, ali PARIMO SE :alexis:

Draž,a nikad nisi napisao ,zašto,u stvari ne koristiš nikotin,ne voliš ga,smeta ti,škrt si ili ...??? :conf:

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2011 04:33 

Opet dišem!!! Ljudi misle da ih farbam kad im govorim kakve sam probleme imao i da ih sad više nema. Jedino mi je jaaaako žao što nisam otišao napraviti sve preglede kad sam pušio i sada nakon godinu + parenja...

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2011 08:45 
Moderator

Frenk, škrt sam, narvno, ipak shvati da sam pripadnik izabranog naroda.Nikotin mi ne treba, nisam ovisnik, ali ne kažem da neke tekučine ne parim s nikotinom.Uglavnom preko dana 0, a uveče se potegne ponešto.Mod mi je sad po ovom vremenu skoro stalno u rukama, pa...da ne pretjerujem.

Phil, ja nažalost moram stalno na preglede, vele ljudi u belom da su pljučica ok.Čak ni ne znaju da parim.Izgleda da stvar radi, a šta je inače štetno? Pa sve, od hrane, alkohola, kofeina, sex-a i ...ma sve.

Povratak na vrh

[ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: