Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 25 kol 2019 15:53. Sada je: 25 kol 2019 15:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Naslov: Re: Suho grlo
PostPostano: 24 ruj 2012 17:10 

Nije dobar bilo koji glicerin. Trebao bi biti barem 98% cistoce.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ruj 2012 08:33 
Veliki Cezar zadarske podružnice

Na žalost teta u ljekarni nije imala pojma kojeg je prijekla taj glicerol.
U drugoj ljekarni sam uspio pronaći baš pravi VG (biljni) i to 50ml za 10kn (od onog domaćeg proizvođaća koji se već spominjao). Pitao sam i za PG, ponudili mi ga bez pitanja i to 50ml za istu cijenu kao i VG. Za sada ga nisam uzeo.
U svakom slučaju, popodne mi je na redu testiranje i to ću raditi diretkno u clearomizeru pa ću vidjeti kakav je efekt.

EDIT:
Nastavak priče.
Danas sam probao gore navedeno. U clearomizer sam ulio Desert Ship 1ml i probao ga takvog (za svaki slučaj da još jednom provjerim) i nakon par uvlačenja ponovo se javilo grebanje (kao kad je upaljeno grlo). U taj 1ml sam ulio Glicerol (Glicerin) nepoznatog porijekla ali je čisti Glicerol. Ulio sam 0,2ml (to je sada omjer 80/20 PG/VG). Kako je dosta gust pustio sam ga malo da se sve spusti u uliveni DS. Za svaki slučaj sam dodao još 1-2 kapi DS-a da isperem stjenku clear-a od Glicerola. Malo sam sve to promučkao (koliko se moglo) da se još bolje sve izmiješa.
Nakon prvog povlačenja vidljivo je daleko više pare koja izlazi iz usta. Nakon još par povlačenja osjeti se da je aroma slabija (normalno), nestalo je grebanja po grlu i javlja se lagani osjećaj peckanja po nepcima (Glicerol sam po sebi ima takav efekt) kao i kod analognih cigareta (novi sam nepušač pa se još sjećam tog osjećaja peckanja/paljenja). TH je ostao isti (ako čak nije i bolji). Što se tiče nikotina, to ne mogu još procijeniti ali je logično da je i njega manje.
Sve u svemu, svi koji imaju problema sa grebanjem u grlu i promuklošću preporučam da naprave ovo što sam i ja (ili da bace tekućinu u smeće :minus: ) jer nema smisla se mučiti i patiti.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ruj 2012 23:42 

Peckanje bi moglo biti i od DS-a. Jednom sam probao na jezik aromu DS-a i bio mi je ljut u 3pm.
A u VG mozes staviti izmedju 5 i 10 posto vode. Sam za sebe je pregust.
Ekipa stavlja vodu iz vodovoda, ali ja sam kupio u apoteci decilitar vode za injekcije. Mislim da kosta nekih 12 ili 13 kn.

Zadnja izmjena: Lis; 26 ruj 2012 12:22; ukupno mijenjano 2 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 26 ruj 2012 08:46 
Veliki Cezar zadarske podružnice

Thanks!
To sam baš i razmišljao napraviti jer točenje samog VG-a je dosta sporo i nezgodno.
Još isprobavam sve varijante dok ne pogodim pravu kombinaciju i način.
A što ćeš, tako je to sa nama početnicima.

Povratak na vrh

[ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: