Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 25 kol 2019 15:31. Sada je: 25 kol 2019 15:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Zdravo pušenje
PostPostano: 04 ožu 2011 22:28 

tekst preuzet sa http://www.ge132-germanium.com/

Zdravo pušenje

Svi dobro znamo koliko je pušenje štetno za zdravlje. Najveća opasnost koja preti od cigareta je tumor pluća i disajnih organa. Uz to postoje i brojni drugi problemi koji se javljaju, kao npr. teško disanje, slabija kondicija, slabiji imunitet, starenje organizma, manja potencija, neprijatan zadah,... Za sve to zaslužno je preko 4000 raznih hemijskih jedinjenja koja se nalaze u klasičnoj cigareti i koje Vi udišete kada pušite. Među 4000 jedinjenja dim duvanske cigarete sadrži katran, ugljen monoksid, arsen i više stotina ostalih štetnih sastojaka. Nikotin u dozama u kojima se nalazi u cigaretama nema većeg negativnog uticaja na zdravlje, osim što stvara zavisnost. Zato su elektronske cigarete, koje u sebi sadrže samo nikotin, bez drugih štetnih jedinjenja, neuporedivo zdravije.

Para koju stvara elektronska cigareta, sastoji se iz tri sastojka: (PG) Propilen glikol (oko 90% sastojaka), nikotin i aroma. Propilen glikol koristi se u prehrambenoj industriji i u kozmetici kao ovlaživač, te je dokazano siguran za upotrebu. Istraživanja "University of Chicago's Billings Hospital" su dokazala da propilen glikol nema štetnih učinaka na ljude, a uz to u obliku pare služi i kao sterilizator vazduha, jer ubija viruse i bakterije. Zato propilen glikol ima pozitivno dejstvo u zaštiti od virusa i bakterija koje izazivaju zarazne bolesti respiratornog sistema kao sto su grip, upala pluća i sl.

Osim propilen glikola u novije vreme kao baza e-tecnosti koristi se i biljni glicerol (VG), koji je takođe neškodljiv, a uveden je kao alternativa jer se pokazalo da je jedan mali procenat ljudi preosetljiv na propilen glikol. Tako da danas razlikujemo PG e-tečnosti i VG e-tečnosti. Para na bazi biljnog glicerola nešto je gušća i teža. Osim toga postoje e-tečnosti bez nikotina kao i e-tečnosti bez arome.

Ako već ne možete ili ne želite da prestanete da pušite, elektronska cigareta je prilika da pušite zdravije. Vaše telo i ljudi koji borave s vama biće vam zahvalni. Elektronske cigarete su sasvim sigurno budućnost pušenja. Već sada javljaju se nikotinska punjenja odnosno e-tečnosti obogaćene vitaminima i drugim korisnim sastojcima za ljudski organizam. Na taj način pušenje polako postaje korisno za zdravlje, a što je dosad bilo nezamislivo.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Zdravo pušenje
PostPostano: 14 ožu 2011 20:09 
Moderator

He, davno sam napostal negdje, PG se koristi u operacijskim salama u bolnicama, za čišćenje zraka, naravno isto u obliku pare.Vidio svojim okicama.Imam dojam da je e-cigaretu osmislio netko od čistača po bolnicama.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 ožu 2011 11:15 

Nek nam živi PG!!!! :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 22 ožu 2011 15:45 
Moderator

skoro prošlo i šest mjeseci što parim bez nikotina.Dobro, tu i tamo stavim ponešto da vidim ima li razlike.No može se bez problema, e sad se postavlja pitanje, a zašto opće parim???Nikotin mi nije potreban za životnu egzistenciju, pa stvarno zašto?
Ne znam ni sam, navika, dobri okusi i sl.Nemojte shvatiti krivo, nemam ništa protiv nikotina, nije on otrov, ali probao sam pa eto.Okus ostaje, koliko ja mogu osjetiti, rezanje isto tako, pa to je valjda to. Da nisam naišao na ovu kombinaciju sa e-cig, prestao bih totalno, hm ustvari i jesam, onda se to pojavilo.
Pošto stalno idem na neke preglede, pa me celog poslikaju, nema nikakve razlike, hm uvijek isto, čitaj loše, ali nije gore nego prije.Dakle stvar je izgleda benigna totalno.Inače parim dugo, skoro od početka, no dobro dvije godinice su iza mene.Ima ih i sa po četiri staža, ali onda još nisam ni znao da ovo postoji.
He, čisto onak da nekaj napostam.

REKLAMA: ŽIVIO VAPER CLUB, nadam se sa puno druženja u proljeće koje nam je pokucalo na lesu.

Povratak na vrh

PostPostano: 01 tra 2011 17:43 
Moderator

Pošto sam pokusni kunić, idemo dalje sa zdravljem i parenjem.
Danas sam malo za promjenu bio kod pulmologa, to je teta ili striček kaj ti gledaju pljuća.
No, nakon rentgena, cijelog pregleda, puno disanja (kaj sam ožednil) teta uvjerljivo kaže, Vidim vi ne pušite
Hm, na to možete i sami izvući zaključak.Parim sumanuto, a niš se ne vidi, dakle za sada ovo parenje izgleda savršeno.
Naravoučenije: za sve nevjernike, evo primjera kojim i struka dokazuje ono ćemu se svi nadamo, a to je nema škripanja, nema otežanog disanja, kašljucanja i osnovno smrada.
Do sljedečeg pregleda srdačno vaš JEREMIJA
A sad si idem jednu složiti slika

Povratak na vrh

PostPostano: 02 tra 2011 11:12 

CHROMEX je napisao:
Pošto sam pokusni kunić, idemo dalje sa zdravljem i parenjem.
Danas sam malo za promjenu bio kod pulmologa, to je teta ili striček kaj ti gledaju pljuća.
No, nakon rentgena, cijelog pregleda, puno disanja (kaj sam ožednil) teta uvjerljivo kaže, Vidim vi ne pušite
Hm, na to možete i sami izvući zaključak.Parim sumanuto, a niš se ne vidi, dakle za sada ovo parenje izgleda savršeno.
Naravoučenije: za sve nevjernike, evo primjera kojim i struka dokazuje ono ćemu se svi nadamo, a to je nema škripanja, nema otežanog disanja, kašljucanja i osnovno smrada.
Do sljedečeg pregleda srdačno vaš JEREMIJA
A sad si idem jednu složiti slika

A kolko si prije pušio? i kolko dugo?

Povratak na vrh

PostPostano: 02 tra 2011 16:55 

CHROMEX je napisao:

A jel si joj priznal da si na elektricnoj dudici? :dru:

Povratak na vrh

PostPostano: 02 tra 2011 17:10 
Moderator

Nisam spominjao e-cigarete uopšte.
Pušio sam 30 godina crveni marlboro 100s, 2-2,5 kutije u prosjeku.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 srp 2011 17:38 

CHROMEX je napisao:
Pušio sam 30 godina crveni marlboro 100s, 2-2,5 kutije u prosjeku.

Pa ti onda sigurno imas dionice u Maxborou :)

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 19 sij 2012 20:52 

jedno pitanje,ja trošim dnevno 3-4 tanka za ego tj oko 3-4mli tekučine.jeli to previše ili je to normalno :hmm:

Povratak na vrh

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: