Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 25 kol 2019 15:27. Sada je: 25 kol 2019 15:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Eksplozija e-cigarete
PostPostano: 25 ožu 2012 10:46 
Administrator

Ma sve je uzrok kratki spoj. A taj kratki spoj moze biti u kucistu u kojem se baterija nalazi ali moze biti i u samoj bateriji.
PCB moze zastititi bateriju neko krace vrijeme, a onda se i on zdimi.
Najsigurnija je Panasonic baterija koja je zasticena konstrukcijski, izborom posebnih materijala koji su jos uvijek tajna za ostale proizvodjace koji stede na istrazivanju.
Za mijesanje baterija treba tocno znati sto radis. Kako americani pravilnim mijesanjem jos nezabranjenih dopinga osvajaju zlatne olimpijske medalje, tako i svaka struka ima svoju meshtriju. Nije to nikakva mudrost ali zahtijeva vrijeme, trud i sredstava ulozenih u sebe. I zdravu djecju radoznalost i mashtu. Onog trena kad ubije dijete u sebi covjek postaje sljeditelj, nikad vodja. I meshtrija mu je nedostupna.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ožu 2012 14:23 
Moderator

Samo da se malo nadovežem na štovane kolege.. poznavaoce problematike.
Uvijek, ali uvijek, radite vizualnu kontrolu baterije.. tj. provjeravajte u kakvom stanju je plašt baterije jer on je dosta tanak i s vremenom se lako ošteti ili izliže, a to je onda glavni uzrok kratkog spoja i svih ostalih pizdarija koje iza toga slijede.
Ako vam tijelo MOD-a dopušta, učinite što i ja. Obucite tijelo baterije u dodatni bužir (ja koristim termo bužir) radi još bolje zaštite.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ožu 2012 16:03 

Kinta je napisao:
....Onog trena kad ubije dijete u sebi covjek postaje sljeditelj, nikad vodja. I meshtrija mu je nedostupna.

Kinta..... :plus:
Ovo je jedna od najlepsih recenica koje sam procitao na forum :dobar: :brav:

A i za ovo ostalo se slazem,tacno je to da koliko ulozis (znanja,truda,novca..) toliko i dobijes.Mozda ponekad netko izbaci nesto kvalitetno,kao "X-Tar" na pr.,ali nikada si necu dozvoliti da vjerujem da ce Ultrafire biti dobra baterija....
Da,oni traju neko vreme,jevtini su itd. ali koja je logika da se netko takmici u kvalitetu sa japancima-u ovom slucaju Panasonic ?! Imaju bolji kadar,vise novca za istrazivanje,sve sto naprave je kvalitet koji traje a ne kvalitet koji se slusa,svijet od njih trazi kvalitet na koji je naviknut a ne kompromis....
Isto je i sa ovim "kvalitetnim" proizvodjacima e-cigareta koji su "since 2007" na trzistu,sve je to sranje u ogromnim kolicinama i da bi takve firme i taj njihov kvalitet cak i ovde kod nas dobili zabranu za rad,a da ne pricam o covekovim pravima i ono sto ide usput.Ta "jaka" kompanija ne da ljudima vreme da bi izvrsili svoje fizioloske potrebe a mi ocekujemo kvalitetnu bateriju od nekoga ko se 15 sati stiska da se ne upisa u gace jbg...

slika

Opis slike: :)
-Onaj levo sa rucnom lemilicom lemi PCB na vasu buducu "Roof is on fire" bateriju :ali:

I Dado je u pravu za taj sugavi omot koji se ko od sale pokida i onda se svakome ko nema osnovnog znanja moze desiti problem.Ja sam moje Trustfire "flamejacket" omotao kvalitetnijom-debljom samolepljivom folijom nakon sto je od te njihove ostalo samo sjecanje...

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ožu 2012 17:05 
Administrator

Kad sretnete D@du obavezno zatrazite da vam pokaze svoje baterije u termo buziru. Profesionalno nema sto.
:plus:

Karo je napisao:
ali koja je logika da se netko takmici u kvalitetu sa japancima-u ovom slucaju Panasonic ?! Imaju bolji kadar,vise novca za istrazivanje,sve sto naprave je kvalitet koji traje a ne kvalitet koji se slusa,svijet od njih trazi kvalitet na koji je naviknut a ne kompromis....

Jesu Japanci, al su i kapitalisti. Kad nebi imali konkurenciju i oni bi shtedili na istrazivanju.
˝NestoFire˝ ima drugaciji istrazivalacki - nastampa na bateriji 3600mAh ... 4000mAh ... kolko osh? Panasonic je najavio 3100mAh bateriju 4-5 godina prije nego sto ju je pustio u prodaju, a koliko ju je razvijao samo nebo zna.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ožu 2012 17:58 

Hahaha Kinta....upravo tako nekako :rotfl:

Istrazivacki rad tih kompanije se svede na dnevno listanje interneta,tek toliko da se vidi dali je nekome potrebna veca amperaza...ili dali je konkurent danas nastampao vecu brojku od njihove :tose:

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Vreme je da netko najavi 6500 mAh u 14500 obliku....neki od "fire"-ovih menadjera :ali:

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ožu 2012 19:46 
Moderator

Evo da vidite kako to izgleda kad se baterija dodatno zaštiti novim plaštom..

slika slika

slika slika

Ako nekome treba takva dodatna zaštita samo neka se slobodno obrati meni! :)

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ožu 2012 19:56 
Moderator

:finger: sutra se vidimo

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ožu 2012 20:13 

D@DO je napisao:
Evo da vidite kako to izgleda kad se baterija dodatno zaštiti novim plaštom..

slika slika

slika slika

Ako nekome treba takva dodatna zaštita samo neka se slobodno obrati meni! :)

Woaaaoow Dadoooo !!!!!

Pa ovo izgleda prefantasticno :plus:

:brav:

Gde da pronadjem to...?

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ožu 2012 20:25 
Administrator

U ducanima elektromaterijala.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 ožu 2012 20:43 
Moderator

Karo je napisao:
Gde da pronadjem to...?

Moraš kupiti termo bužir odgovarajućeg promjera u nekoj od prodavaonica elektroničkim djelovima..

slika

Obicno se to prodaje na metre i takva je i cijena po metru i promjeru.

Promjer termo bužira mora biti veći od promjera baterije.
Ne mora striktno biti malo veci od potrebnog promjera, jer može biti čak do duplo veci pošto se on grijanjem dosta skuplja.. skoro do pola od negrijanog promjera..
Znaci za bateriju 14500 ili bilo koju AA dimenzije termo bužir bi trebao biti promjera od 15-19 mm, a za bateriju 18650 od 19-25 mm.

slika

Može se grijati putem bilo kojeg izvora topline, samo se ne smije paliti direktno.

Najbolji je ako imaš onaj fen za grijanje, tj. puhanje vruceg zraka.. ne fen za kosu, iako i on može poslužiti.

slika

Takvi fenovi su obicno snage od 1500-2000W. Motor im se ne vrti brzo tako da mogu dati vruci zrak temperature od 80-650 °C. Često imaju dvije brzine sa protokom zraka od 200-600 l/min.

Povratak na vrh

[ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: