Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 29 lip 2017 00:33. Sada je: 29 lip 2017 00:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Nadutost
PostPostano: 26 ožu 2017 23:27 

Pozdrav.
Novi sam ovdje pa evo jedno pitanje za Vas sa više staža parenja.
Do prije tjedan dana sam pusio obicne cigarete,dosadilo mi bacanje novaca idemo kupiti e cigaru..
Kupio sam evic vtc mini sa tron s aromatizerom,medutim nakon parenja da li bilo usta pluca ili direkt pluca nakon pusenja osjecam nadutost u stomaku.
Probao sam vise vrsta tekucina sa svakom je isto....
Da li je i kod Vas takav slucaj ili samo kod mene..

Povratak na vrh

Naslov: Re: Nadutost
PostPostano: 27 ožu 2017 10:58 

Da si npr. napisao: "Kupio sam evic vtc mini sa tron s aromatizerom,medutim nakon parenja da li bilo usta želudac ili direkt želudac nakon pusenja osjecam nadutost u stomaku." još bi i bilo moguće razmisliti o vezi parenja i nadutosti. Ovako mislim da ne postoji direktna povezanost.
Inače i mene ponekad muči nadutost, ali tek nakon četvrte pive ili recimo na drugoj kili janjetine ... :)

ego One Mega set
MOD: Hcigar VT75 Nano, Wismec Presa 75 TC, Istick Pico

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 27 ožu 2017 14:08 

Ima veze sa likvidom,ne sa samom opremom...promijeni likvid ak te tolko muci,stvar je garant do samog proizvodjaca arome/likvida

Sent from my M5 Note using Tapatalk

Povratak na vrh

PostPostano: 27 ožu 2017 16:30 
Administrator

Ne mogu ti puno pomoci jer su davno prosli moji poceci parenja, ali sam i ja osjecao nadutost u pocetku. Mozda prilagodba organizma, mozda neka moja greska, mozda ... u glavnom glicerin je blagi laksativ. Nakon nekog vremena je proslo i vise nisam imao gemištarsku crtu na gacama. :lol:

BTW. nisi se predstavio ovdje viewforum.php?f=26

Povratak na vrh

PostPostano: 29 ožu 2017 09:50 
Moderator

glicerin je uzrok. piti puno tekućine i čekati da se tijelo privikne na unos novih tvari u organizam. postoji i mogućnost alergijske reakcije na neku aromu, znaju ljudi biti alergični na svašta, a da niti nemaju pojma...to je već rijetkost.

Ono što ti se može desiti u prvih tri mjeseca kada prestaneš pušiti i počneš pariti je slijedeće:

Nadutost (vezano uz glicerin i nedovoljan unos tekućine)

Suha usta i grlo. (Propylene Glycol veže na sebe vodu, te treba povećati unos tekućine, pogotovo u početku parenja dok se organizam ne privikne)

Afte (uzrokovano bujanjem bakterija u ustima i ždrijelu uzgred nedostatka agresivnog dima cigarete koji je do sada ubijao te iste bakterije te tijelo nije imalo potrebu regulirati iste. Stvari se parenjem mjenjaju i nastaje promjena na koju se tijelo mora prilagoditi. Ispirati usta vodicom za ispiranje usne šupljine na bazi alkohola (lysterine i sl.)

Krvarenje desni (Ista stvar kao i afte)

Glavobolje (nedovoljan unos tekućine i osjetljivost na Propylene Glycol, tijelo se privikne nakon nekog vremena ili pariš tekućine sa većim udjelom Glycerola. Preveliki postotak nikotina u tekućini isto može biti uzrok)

U kratkim periodima manjak osjeta mirisa i okusa. (uzrokovano prolaskom nikotina kroz nos. tijelo se privikne, a u vrlo rijetkim slučajevima dolazi do hiperosjetljivosti na prolazak nikotina kroz nosnu šupljinu, kod toga nema pomoći)

Peckanje u grlu. (nedovoljan unos tekućine i osjetljivost na Propylene Glycol, tijelo se privikne nakon nekog vremena ili pariš tekućine sa većim udjelom Glycerola)

Škakljanje u plućima. (Uzrokovano Glycerolom uglavnom kod parenja direct lung načinom. Neke arome znaju izazvati isti efekt, ali je to rjeđi slučaj)

U početku bi trebalo piti vodu u količinama barem 2 - 3 litre. Osim što je zdravo, hidratizira organizam i pomaže tijelu da izbaci toksine i nataložena sranja nastala višegodišnjim udisanjem dima cigarete.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 29 ožu 2017 18:58 

:dobar:

vamo + uta, sxk nebula + uta

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2017 21:33 

Hvala svima na odgovoru...bude voda pomogla valjda,jako je malo pijem...

Povratak na vrh

PostPostano: 07 svi 2017 14:15 

E ovo s janjetinom uopće nije točno, danas isprobano... :bec:

Povratak na vrh

[ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.