Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 30 tra 2017 07:12. Sada je: 30 tra 2017 07:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: omi.volti,wati
PostPostano: 22 ožu 2016 19:17 

Evo ekipa mog poćetnićkog problema. Koristim kangertech protank mini2 i ok je služi svrsi.Esad kao i svi ja bi neš bolje,veće...i tak malo izmišljam. Nađem kangertech genitank mega čovjek prodaje cijena mi se ćini ok.E sad svuda sam gledao one chartove omi.volti,wati i gdje si siguran sa kojim otporom da nespališ grijač onako bezveze. E sad čovjek mi lijepo kaže da na grijać od 1,8 oma koristi na 15-20w što ispadne nekih 6V i svuda di sam gledao direktno pali i uništava grijać. Pošto smo se našli na fb stranici ima dosta njegovih slika i dosta mododva i svega i svačega pa nikako nebi rekao da je amater kao ja :kuc: e sad jel sam ja nešta fulao?pobrkao? biće da jesam ali moram pitat,i da znam da če starija ekipa reči da je kupovni grijač njesra i da pravim sam ali tek sam počeo budemo vidli

Povratak na vrh

Naslov: Re: omi.volti,wati
PostPostano: 22 ožu 2016 19:34 

1.8 grijač ti nije za 20W nikako.. pogotovo sa tako nakom žicom kao u gotovim grijačima..

preporuka jeftinog atomizera ti je Amor, oko 80kn novi, 2 grijača i CLR baza (di sam praviš grijač) je 30kn i to je to..
imam ga i sa org grijačima nije uopče loš.. jedno 8978 puta bolji od bilo kojeg genitanka.

to sa sobom naravno nosi i mod neki koji če ga poterat.. tu jel možeš uzet par u izbor pa ovdje pogledat šta ti paše više ili koji je bolji..

a to sa otporom od 1.8 na 20W.. može se samo ako napraviš grijač sa 0.3 kantalom i onda ti treba 10 namotaja i to na 20W može radit, velika površina zagrijavanja..

Povratak na vrh

PostPostano: 22 ožu 2016 19:37 

Najjednostavnije ti je krenit sa manje wati i postepeno povecavas dok ne dodes do zeljenog rezultata ili ti sweet spota :)

Povratak na vrh

PostPostano: 22 ožu 2016 19:38 

sin93 je napisao:
1.8 grijač ti nije za 20W nikako.. pogotovo sa tako nakom žicom kao u gotovim grijačima..

preporuka jeftinog atomizera ti je Amor, oko 80kn novi, 2 grijača i CLR baza (di sam praviš grijač) je 30kn i to je to..
imam ga i sa org grijačima nije uopče loš.. jedno 8978 puta bolji od bilo kojeg genitanka.

to sa sobom naravno nosi i mod neki koji če ga poterat.. tu jel možeš uzet par u izbor pa ovdje pogledat šta ti paše više ili koji je bolji..

a to sa otporom od 1.8 na 20W.. može se samo ako napraviš grijač sa 0.3 kantalom i onda ti treba 10 namotaja i to na 20W može radit, velika površina zagrijavanja..

pa to i kažem na chartovima nađem da je za 1,8 otpor najbolje između 5-7,5w a di ovaj nadje za 1.8 toliko i to kupovni grijač

Povratak na vrh

PostPostano: 22 ožu 2016 21:04 

:rtfm:

Babić, Težak + Babić, Finka, Moguš + Vladimir Anić

Povratak na vrh

PostPostano: 22 ožu 2016 21:10 

pretpostavimo da je taj grijač napravljen s 0.2 kanthalom ili čak tanjim. Ja takav setup guram od 6.8-9W kako kad, ali najčešće na nižoj vrijednosti. 20W ni u ludilu. Veće snage su za deblje žice

Vtwo mini + uta, zero mini + sfera

Povratak na vrh

PostPostano: 22 ožu 2016 21:17 

No danas rade te grijače sa svakojakim žicama, a ljudi obožavaju dry hit i eto te na 20 W bez problema.

NK4FC rues

"onaj mehanički sklop na dnu moda koji bezuspješno glumi prekidački sklop"

Zadnja izmjena: Valter; 22 ožu 2016 23:15; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 22 ožu 2016 22:29 

Ja na driperu i žici 0.40 stavim 20w pa me živcira koliko to grije, štrca, prpa ovo ono.
Inače 0.40 je odlična žica, za lozu malo privezati. Lp

Povratak na vrh

PostPostano: 23 ožu 2016 06:38 

Bas na 20W da ce dobro raditi, mozda i hoce sa rijedjom tekucinom. Te tabele otpora, napona i svega i svacega sto si gledao su se odnosile na negdasnje clearomizere tipa CE4, Evod, mini Viva i slicni. Uglavnom, to su bili atomizeri koji su kao medij za natapanje koristili silikatnu spagu a ne vatu kao danasnj atomizeri. Problem sa silikatnom spagom je bio sto ona slabije natapa a prilikom pregrijavanja otpusta stetne cestice direktno u pluca, sto sa vatom nije slucaj, barem ne u ni priblizno tolikoj mjeri kako je to bilo sa silicom, pa su uglavnom zbog toga te granice tako niske. Druga stvar je debljina zice. Deblja zica se puno sporije zagrijava, pa tako da na danasnjim atomizerima koji imaju gotove tvornicke grijace probas staviti grijac od 1.8 Ohm i pariti ga na 5-6W nit bi imao pare niti arome. Kao prvo debela zica, pa treba puno namotaja za tako visoki otpor, a kao drugo debela zavojnica. Nekoc su se grijaci radili cca 2 mm promjera, a danas je u takvim glavama uglavnom grijac promjera barem 3mm pa tu onda moramo u kombinaciju dodati osim debele zice i veliku kolicinu natapajuceg medija, bez obzira radilo se tu o vati, silici ili meshu. Kad sve zbrojis, jednostavno moras dati vise snage u grijac da bi on uopce proradio.
Supruga vec 4-5 mjeseci pari samo Aspire Triton. Kaze nista drugo joj ne odgovara. Kupujem joj gotove grijace od 1.8 Ohm jer ona RBA glava sto se moze dodatno kupiti je ukratko zali boze bacenih novaca. Pari te 1.8 Omh glave na 15W i nikakvih problema nema. Popari cca jedan tank dnevno, i svaki grijac joj traje minimalno 10 dana. Probao sam joj podvaliti Joyetech Cubis, ali kaze da joj je Triton bolji. Razumljivo, jer joyetech je malo promasio sa Cubisovim grijacima i napravio premale kanale za dotok tekucine. Gusce tekucine uglavnom jako lose natapaju dok 50/50 ili rijedje su ok. Posto njoj kupujem gotove tekucine, a u danasnje vrijeme su malte ne sve tekucine 70/30 u korist VG-a, njoj je na 2 grijaca za redom bacio dry hit na 13W, dok ja recimo nisam imao problema niti na 16W. Dakle, Cubis je cisti dokaz da debela zica i puno vate na grijacu nisu nuzno dobro rijesenje ako se pritom ne pazi i na sve ostalo.
Eto, toliko o tabelama i otporima i ne znam ni ja cemu sve ne. Uzmi i isprobavaj dok si ne nadjes svoj sweet spot i to ti je to ;)

Povratak na vrh

PostPostano: 23 ožu 2016 08:57 

D-I-A-B-L-O je napisao:
isprobavaj dok si ne nadjes svoj sweet spot i to ti je to ;)

u 2 god. parenja jos neznam/nemam sweet spot. sve osim dry hita valjda

http://goo.gl/A9lj9A

Povratak na vrh

[ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: